GTX 1060 Sistemde PUBG Ufak Dokunuşlar Olması

TheNobles0

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar PUBG oyununda ufak dokunuşlar oluyor oynarken. Bunlar lobiye ilk girdiğimde yahut oyuna yani haritaya düşerken ve düştüğümüzde ayrıca paraşütle inerken sağ sola bakınca, arabada veya motorda şehirlerde 60-50 FPS oluyor. Bir de hangi ayarda oynamalıyım? Bu sorunlar sadece bende mi? Benden düşük PC'si olan arkadaşlar kendilerinde sıkıntı olmadığını söylüyor, sıkıldım artık yani ağlayasım geliyor daraldım lütfen iç açıcı bir şeyler söyleyin.
  • GTX 1060
  • 16 GB RAM 2400 MHz Corsair
  • i5 7500 3.8 GHz
  • Gigabyte Z270p-d3
  • Zalman Z3 Plus
  • 240 GB SSD
  • 1TB HDD

Son düzenleyen: Moderatör:
sadece pubg'de oluyosa için rahat olsun donanımında sorun yok. Konuna gelince PUBG öyle bi oyun oldu ki arkadaşımın 1030lu sistemind sorun yok fakat benim 960lı sistemimde 4-5 saniyede bir fps drop vardı. Gerçi kartın chipset arızası vardı ve sattım ama yinede çok dengesiz bir oyun. Ayarları genelde herkes düşükte oynuyor. Oynadığınız çözünürlük nedir ?

Ben bile GTX 1080 ile işlemcim kötü de olsa Full HD çözünürlükte yüksek ayarlarda yer yer ani düşüşler yaşıyorum. 25-30 FPS'e kadar iniyor anlık. Kart kullanımı %60 geçmiyor darboğaz var fakat böyle güçlü bir kart bile FPS droplarının önüne geçemiyor. Sorun tamamiyle oyundan kaynaklı. Belirttiğiniz sistemde zaten 60-70 FPS ultra ayarlarda alınabilecek bir şey. Ani düşüşler yaşıyorsanız bu oyundan kaynaklı. Ekran ayarları için Tam ekran modu 1920x1080 çözünürlük, ekran ölçeği 100 ve tüm ayarları çok düşük seçip daha sonra kenar yumuşatmayı yüksek, dokuyu orta, görüş uzaklığı orta, yeşillik düşük-orta(karar sizin) olarak ayarlayıp deneyin.

Ben bile GTX 1080 ile işlemcim kötü de olsa Full HD çözünürlükte yüksek ayarlarda yer yer ani düşüşler yaşıyorum. 25-30 FPS'e kadar iniyor anlık. Kart kullanımı %60 geçmiyor darboğaz var fakat böyle güçlü bir kart bile FPS droplarının önüne geçemiyor. Sorun tamamiyle oyundan kaynaklı. Belirttiğiniz sistemde zaten 60-70 FPS ultra ayarlarda alınabilecek bir şey. Ani düşüşler yaşıyorsanız bu oyundan kaynaklı. Ekran ayarları için Tam ekran modu 1920x1080 çözünürlük, ekran ölçeği 100 ve tüm ayarları çok düşük seçip daha sonra kenar yumuşatmayı yüksek, dokuyu orta, görüş uzaklığı orta, yeşillik düşük-orta(karar sizin) olarak ayarlayıp deneyin.
evet aynı sizinki gibi teşekkürler beyefendi allah razı olsun çok yardımcı oldunuz

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı