GTX 1060 TDP yüzünden oyunlarda çöküyor

ronay kiraz

Hectopat
Daha fazla  
  • İşlemci Ryzen 5 5500
  • Anakart B450M
  • Ekran kartı MSI Gaming GTX 1060 6 GB
  • 8+8 16 GB 3200 MHz RAM
  • 700W PSU
Sorunum sudur ki oyunlarda acayip şekilde crash yiyorum. MSI Afterburner'dan Power limiti %70'e çekince her şey normale dönüyor. OCCT crash atıyor. FurMark da aynı sekılde. TDP değeri 180W küsurleri görüyor. Yanlış hatırlamıyorsam %100 yükte ekran kartı 1838 MHz görünce knockout oluyor. Yardımcı olanloara şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
TDP'de bir sıkıntı var yalnız, 1060'ın TDP değeri 120W. 180W çekmemesi, çekememesi lazım.

Afterburner ayarlarını ve kart modelini de paylaşır mısınız.

TDP'de bir sıkıntı var yalnız, 1060'ın TDP değeri 120W. 180W çekmemesi, çekememesi lazım.

Afterburner ayarlarını ve kart modelini de paylaşır mısınız.
Adsız.png

Power limit 74 de. Düşürmek zorundaydım.

1656330784278.png

%74 de bile bu değeri çekebiliyo . Anlayamıyorum.

GPU güç kablosunun iyi oturup oturmadığını bir kontrol edebilir misiniz?

Afterburner'da Curve editor kullanmayı biliyor musunuz? Yoksa YouTube üzerinden bakıp undervolt yaparak, volt değerinin belli bir seviye üstüne çıkması engellenebilir. Stabil değeri yakalayınca profillerden kaydedip kullanılabilir.

Kartın tam modeli nedir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Undervolt rehberi.

Son düzenleme:
GPU güç kablosunun iyi oturup oturmadığını bir kontrol edebilir misiniz?

Afterburner'da Curve editor kullanmayı biliyor musunuz? Yoksa YouTube üzerinden bakıp undervolt yaparak, volt değerinin belli bir seviye üstüne çıkması engellenebilir. Stabil değeri yakalayınca profillerden kaydedip kullanılabilir.

Kartın tam modeli nedir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Undervolt rehberi.
msi gaming gtx 1060 6 gb

Yeni konular

Geri
Yukarı