GTX 1060 ve i3 6100 Sistem FPS Değerleri

Rewill216

Hectopat
Arkadaşlar sistemim şöyle

GTX 1060 6GB
i3 6100 3.70 GHZ
8 GB DDR4 2133 MHZ RAM

Bu soruyu şu yüzden soruyorum ekran kartını yeni temin ettim darboğaz var mıdır yok mudur aldığım FPS'ler normal midir bunu öğrenmek istiyorum.

Battlefield1 ultra 60-75 FPS
Watch dogs 2 ultra 45-50 FPS (bu oyun sanırım optimizasyon sorunlu bir kaç yerde görmüştüm)
Apex legends ultra 45-70 FPS

Şu anlık deneme imkanı bulduğum oyunlar bunlar ve bir de çok meraklısı değilim ama harici diskimde duruyordu GTA V onu açtım ayarları ne yaparsam yapayım 37 FPS'i geçmiyor benchmarklarında adamlar 70-80 FPS alıyorlar benim işlemciyle ve ekran kartımın 3 GB modeliyle ben neden böyle sorunla karşılaştım v-sync kapalı?

Bildiğim kadarıyla darboğaz sorunu işlemci ile alakalıymış çok mu yaşarım darboğaz?

İşlemciye çok yük bindiren durumlar da hafiften bir darboğaz yapar, ama bu yüksek bir darboğaz değildir. İşlemciniz uyumlu rahat olabilirsiniz.

372842

İşlemcin ekran kartına darboğaz yapıyor çünkü. Muhtemelen videolarını izlediğin kişiler farklı sistemlerde kullanıp başlık belirterek yapıyorlar bu işi. Burada da görüldüğü üzere kırmızı ile yazılmış bak '' Senin işlemcin bu ekran kartı için çok zayıf '' şeklinde belirtmişler. %30 a yakın bir darboğaz yapıyor.

MSI Afterburner programı ile değerleri kontrol etsen sorununun sebebini kendin bulursun zaten. Ama evet o işlemciye o ekran kartı fazla gelmiş. Zaman zaman 6. 7. nesil i5'ler bile o ekran kartını besleyemiyor. GTA 5'te ki 37 FPS olayını bende bilmiyorum, tuhaf geldi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı