GTX 1060 ve i5 7500 CS:GO Düşük FPS

AtakanGuney

Hectopat
Yukarıda da belirttiğim gibi neredeyse bir tek CS:GO'da düşük FPS alıyorum, yaklaşık Dust 2'de 150 ile 110 arası FPS alıyorum, hatta daha geçen bunu yazmadan önce girdiğim maçta inanır mısınız 80 FPS gördüm. Daha dün akşam sırf bu sorun yüzünden bilgisayara format attım. Şimdi sabah kalkınca ilk iş CS:GO'ya girdim bir baktım değerler yine aynı, lütfen yardımcı olun internette aynı ekran kartı ve işlemci ile 300 FPS alan var.

PC Özellikleri:
  • i5 7500
  • Asus Dual GTX 1060 3GB OC
  • 16GB RAM (2400MHz, Dual Channel)
  • B250F anakart
  • 600W Power Supply
NOT: Oyunun 1080P full ayarlardadır.

Ekran kartı ve işlemci kullanımları yerinde mi? Görev yöneticisinden yüzdelere bakın derim (Oyun açıkken).
Evet genel olarak normal, işlemci darboğaz yapmıyor fakat ekran kartı kullanımı düşük sanırım :/
Dostum MSI Afterburner indirip değerlere baktım, sanırım ekran kartı kullanımı az, işlemci 80-60 arası dolaşıyor ama erkan kartı hep neredeyse 40-50 civarında bundan dolayı sıkıntı oluyor, grafik isteyen yerlerde ekran kartı kullanılmıyor. Bunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı