GTX 1060 ve i5-7500 Oyunlarda Darboğaz Oluyor

Ajay Ghale

Centipat
GTX 1060 6 GB ve i5 7500 3.4 GHz 8 GB RAM darboğaz oluyor. GPU bir anda %30'lara kadar düşüyor. Fan %100 çünkü ekran kartı çok ısınıyor, oyunlarda 80C'nin neredeyse üstünde. Yardım edebilecek var mı? Şimdiden sağ olun.

GTX 1060 6 GB ve i5 7500 3.4 GHz 8 GB RAM darboğaz oluyor. GPU bir anda %30'lara kadar düşüyor. Fan %100 çünkü ekran kartı çok ısınıyor, oyunlarda 80C'nin neredeyse üstünde. Yardım edebilecek var mı? Şimdiden sağ olun.

Ekran kartının %100 fan ayarında 80 derece olması normal değil.

1. Hangi oyunlarda problem yaşıyorsun?
2. Güç kaynağının modelini ve markasını belirtir misin?
3. Ekran kartına overclock işlemi yaptın mı?
4. GPU'nun yeterli hava akımı sağladığından emin misin?
5. Kasanın içindeki fanların ve PSU'nın hava sirkülasyonunu sağlayacak bir şekilde konumlandırdığından emin ol.

Ekran kartı kendini thortlle ediyor yüksek ihtimal 7500, 1070ti besleyebilen bir işlemci darboğaz söz konusu değil. Ve %100 hızda fanlar 80° görüyorsa senin fanlar bozuktur garantiye yolla değiştirirler kart adama döner.

Ekran kartınızın modeli nedir acaba?
Kardeş 1060 6 gb yazıyor ya
Ekran kartının %100 fan ayarında 80 derece olması normal değil.

1. Hangi oyunlarda problem yaşıyorsun?
2. Güç kaynağının modelini ve markasını belirtir misin?
3. Ekran kartına overclock işlemi yaptın mı?
4. GPU'nun yeterli hava akımı sağladığından emin misin?
5. Kasanın içindeki fanların ve PSU'nın hava sirkülasyonunu sağlayacak bir şekilde konumlandırdığından emin ol.
1.Genellikle tüm oyunlarda
2. modelini hatırlamıyorum ama 250 liraydı doların 6.30 olduğu zamanlar 500 watt bu arada.
3.Overclock yapmadım bir kere deneyim dedim bakalım darboğaz gitçek mi diye ama hayır.
4.Orasından pek emin değilim ama olsam da olmasam da mecburum başka koyacak yerim yok.
5.Konumlandığından eminim.
Ekran kartı kendini thortlle ediyor yüksek ihtimal 7500, 1070ti besleyebilen bir işlemci darboğaz söz konusu değil. Ve %100 hızda fanlar 80° görüyorsa senin fanlar bozuktur garantiye yolla değiştirirler kart adama döner.
Aslında fanlar gerçekten iyi çalışıyor ama çok ısınıyor kasa gpu felan işlemcide dahil markası casper ondan da olabilir diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

Kemalhsandogan'a cevap olarak yazdım. Evet, sistemimde genel olarak herhangi bir darboğaz sorunu yok ama en azından yardımcı olmaya çalıştım, daha önceki mesajımda belirttiğim sorunsal ihtimaller doğrultusunda bir problem yaşıyor olma olasılığın üzerine yorumumu dile getirdim. Emir vererek mesaj atmamanı ve konuşma üslubunu değiştirmeni tavsiye ediyorum.

Kardeş 1060 6 gb yazıyor ya

1.Genellikle tüm oyunlarda
2. modelini hatırlamıyorum ama 250 liraydı doların 6.30 olduğu zamanlar 500 watt bu arada.
3.Overclock yapmadım bir kere deneyim dedim bakalım darboğaz gitçek mi diye ama hayır.
4.Orasından pek emin değilim ama olsam da olmasam da mecburum başka koyacak yerim yok.
5.Konumlandığından eminim.

Aslında fanlar gerçekten iyi çalışıyor ama çok ısınıyor kasa gpu felan işlemcide dahil markası casper ondan da olabilir diye düşünüyorum.
6GB onun modeli değil güzel kardeşim. Msi mı Asus vb. onu soruyorum ben.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı