GTX 1060 vs RX 480 Sistem

Hangi ekran kartı daha performanslı ?

• Galax 1060

• MSI RX 480

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

banapcde

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar sistem toplayacağım ve bu iki sistem arasında kararsız kaldım. Sizce hangi sistem daha mantıklı olacaktır benim için? Ayrıca birde GTX 1060 mı daha iyi yoksa RX480 mi daha iyi? Eğer 1060 alacaksam Galax RX 480 alacaksam MSI olacak Galax konusunda biraz şüphem var hangi sistem daha performanslı olacaktır yardımcı olabilir misiniz? Son olarak o monitör uygun mudur? Vede eski monitörüm 1440x900. Yeni alacağım monitör ile bu monitörü çift ekran olarak kullanabilir miyim? Şimdiden herkese teşekkürler.

Ve bu monitörde HDMI girişi varmıdır?

Dosya Ekleri

• 1. sistem.PNG
    1. sistem.PNG
    90,9 KB · Görüntüleme: 429
  • 2. sistem.PNG
    2. sistem.PNG
    92,6 KB · Görüntüleme: 386
Hocam vatanda msi gtx 1060 1350 lira, Galax'ı bilmiyorum garantisi falan nasıl olur birşey diyemem. Şuan tüm benchmarklardan şüpheleniyorum. 1 ay daha bekler uygun fiyatlı olanı alırım şahsen. Hemen alacaksan msi gtx 1060 öneririm.

RX 480'ni alın. Vulkan API'si ve 8 GB RAM'i ile daha ileriye dönük.

Anakart'ı H110M PRO VD yapın 2. sistemde. Onun yerine işlemciyi i5 6500 yapın. Hiçbir fark yok Bazooka ile arasından neredeyse. O monitörde HDMI yok, bu monitörü alın onun yerine:
Philips 21.5 223V5LHSB2-00 Led Monitör 5ms Siyah

Son düzenleme:
Hocam vatanda msi gtx 1060 1350 lira, Galax'ı bilmiyorum garantisi falan nasıl olur birşey diyemem. Şuan tüm benchmarklardan şüpheleniyorum. 1 ay daha bekler uygun fiyatlı olanı alırım şahsen. Hemen alacaksan msi gtx 1060 öneririm.
RX 480'ni alın. Vulkan API'si ve 8 GB RAM'i ile daha ileriye dönük.

Anakart'ı H110M PRO VD yapın 2. sistemde. Onun yerine işlemciyi i5 6500 yapın. Hiçbir fark yok Bazooka ile arasından neredeyse. O monitörde HDMI yok, bu monitörü alın onun yerine:
Philips 21.5 223V5LHSB2-00 Led Monitör 5ms Siyah
Yorumlarınız ve tavsiyelerinizden dolayı çok teşekkür ederim. Ben bilgisayarı ebrar bilgisayardan toplamak istiyorum hem ucuz hemde üsküdar'da şubesi var. Ayrıca önerdiğiniz monitör iyi midir? Yada ikinci el mi almalıyım? Ve de eski monitörüm ile yeni almak istediğim monitörü çift ekran olarak kullanabilir miyim? Ve de iki ekran kartı arasında belirgin bir fps ve görüntü kalitesi olur mu?

Kardeşim bence GTX 1060'lı sistemle daha iyi performans alacağını umuyorum. Yanlış anlaşılmasın amacım AMD'yi kötülemek değil ama Nvidia AMD'ye göre daha performanslı. Çünkü Nvidia'nın soğutması AMD'den daha iyi. Benim tercihim tabii ki de GTX 1060. <3333

Yorumlarınız ve tavsiyelerinizden dolayı çok teşekkür ederim. Ben bilgisayarı Ebrar Bilgisayar'dan toplamak istiyorum hem ucuz hem de Üsküdar'da şubesi var. Ayrıca önerdiğiniz monitör iyi midir? Ya da ikinci el mi almalıyım? Ve de eski monitörüm ile yeni almak istediğim monitörü çift ekran olarak kullanabilir miyim? Ve de iki ekran kartı arasında belirgin bir FPS ve görüntü kalitesi olur mu?
Bence RX 480 al çünkü hem Vulcan desteği olsun hem Crossfire olsun hem de DX 12 desteği olsun hepsinde önde. GTX 1060 ise SLI yapılamıyor, DX 12 desteği RX 480 kadar iyi değil. Tek artısı var o da DX 11 oyunlarda 5-10 FPS fazla veriyor.
Bir de monitör olayını sormuşsun, o monitörle oyun görüntüsünü 2 ekrana yayman kötü olur ama yan işler için 2. ekran takılı durabilir. Benim bildiğim kadarıyla 2. ekran sayesinde ana ekranda oyun oynarken 2. ekrana geçiş yapıp başka işlerini yapabilirsin.

Kardeşim, araştırıp yorum yazalım lütfen. Küçük bir arkadaşımızsın belli. Büyük ihtimal Youtube kanallarından bakarak bunu söylüyorsun. AMD ya da NVIDIA soğutma çözümü üretmiyor. Partnerler üretir. MSI, Sapphire, EVGA vb. Lütfen bilmeden yorum yapmayalım ve arkadaşları yanlış yönlendirmeyelim.

Yorumlarınız ve tavsiyelerinizden dolayı çok teşekkür ederim. Ben bilgisayarı ebrar bilgisayardan toplamak istiyorum hem ucuz hemde üsküdar'da şubesi var. Ayrıca önerdiğiniz monitör iyi midir? Yada ikinci el mi almalıyım? Ve de eski monitörüm ile yeni almak istediğim monitörü çift ekran olarak kullanabilir miyim? Ve de iki ekran kartı arasında belirgin bir fps ve görüntü kalitesi olur mu?

Kardeşim görüntü kalitesinde nasıl değişiklik olsun. Dediğim gibi RX 480 ile daha iyi FPS alırsın DX12 ve Vulkan sayesinde. Monitörün eksiği yok fazlası var. İkiside 5 ms monitörler. HDMI her zaman daha iyidir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence Rx 480 almalısın. Çok iyi ve ileriye dönük bir kart. Oyun için 2 ekran tavsiye edilmez cunku ana goruntu 2 ye kirilir ornegin CS:GO oynarsan hedefi gormezsin ve ayni boyut ve cozunurluk değil genelde 2 ekran is icin olur. Oyun icin ya tek ekran ya da 3 ekran ekranlarin her biri ayni olmalidir. Bence Rx 480 alip Wiewsonic 21.5 inc 75HZ freesync monitor alirsaniz sahane olur hemde kirilmalar olmaz. Çok iyi bir oyun deneyimi olur 2 monitor tavsiye etmem.

Son düzenleyen: Moderatör:
RX 480 alacaksan, ViewSonic VX2257-MHD öneririm. Fiyatı makul ve AMD FreeSync ile birlikte RX 480 için en iyi f/p ürünü olacaktır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı