GTX 1070 Assassin's Creed Odyssey düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

Glaviernn

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8GB RAM Marka G-skill , CL Değeri 16, 2933 MHZ
Ekran kartı
Nvidia GTX 1070 8GB
Anakart
ASUS PRIME Z270-P
İşlemci
i7-7700k
AC Odyssey'da aynı ekran kartı ve işlemciye sahip olanlar 60-70 FPS alırken ben 45'lerde dolaşıyorum. MSI Afterburner sayesinde görebildiğimiz değerler ile bana yardımcı olur musunuz? Ne yanlış diye. Siz SS, görüntü vb isteyin ben atarım. Oyun içi istediğiniz değerleri paylaşabilirim. Yeter ki düzelsin :/ teşekkürler.

Dual channel RAM bu oyunda çok fark yaratıyordu. Ayrıca optimizasyonu pek iyi bir oyun da değildi. Şu anlık yapabileceğiniz şey 1 adet daha 8 GB RAM eklemek olur.

Öncelikle Ultra ve en düşük ayarın verdiği FPS değeri aynı. Belki bu size daha iyi fikir verir. Bunun dışında cevaplar için teşekkürler, anlaşılan sorun RAM'de. Fakat 1 sene öncesinde 60 FPS'ten aşağı asla düşmezdi aynı oyunda, şimdi tekrar oynadığımda 45. güncellemelerle vs istediği RAM artmış olmalı. Ayrıca, çok fazla MHz olmasa da yeter ki 1 tane 16 GB RAM olsa olur mu? Çünkü param çok yok şu an. Eğer olmaz, yüksek MHz al diyorsanız şu an bulunan 8 GB RAM'ımın aynı marka ve aynı MHz değerine sahip bir tane daha almam gerekiyor sanırım ve biraz tuzlu. Her halükarda sorunun PC'nin en ucuz parçasında olması gönlümü rahatlattı. Başka FPS düşüşü için fikirleriniz varsa bekliyorum. Ayrıca güzel fiyatlı bu sisteme yetecek basit bir 16 GB RAM için de önerilere açığım.

8 GB RAM, 16 GB olandan daha mı pahalı tam anlamadım o kısmı? 2x8 çift kanal en iyi performansı alacağın seçenek. Yalnızca bu oyunda değil birçok oyunda ciddi fark yaratır.

Bilgisizliğime verin, 1 tane 16 gb her türlü cok daha pahalı imiş. Öyleyse dediğim gibi , kullandığım ramin aynı marka ve aynı mhz den bir tane daha mı almam gerekicek ? Öyle bir şeyler duydum da

Evet aynı üründen bir tane daha almak en sağlıklısı. RAM uyumsuzluğu ihtimali çok düşüyor o şekilde. Aynı CL değerinde olmasına da dikkat etmek lazım.

Geri
Yukarı