GTX 1070 CS GO FPS Sorunu

Eser Özkent

Hectopat
Daha fazla  
Bilgilendirilirsem çok memnun olacağım. Sistemim;
  • Benq xl2420z 144 Hz monitör
  • B150 M PRO GAMING anakart DDR 4
  • 16 GB RAM DDR 4 2400 MHz
  • İ5 6600 3.3 GHz
  • GTX EVGA 1070 FTW
  • 750'lik bronze PSU

CS:GO'da 30 kişilik serverlarda deathmatch 160 kadar düşen FPS alıyorum. Rekabetçi maçlarda 260 civarı alıyorum. Ayarları Low yapmama rağmen bu pek değişmiyor. Videolarda adamlar 400-500 FPS alıyorlar acaba işletim sistemimde sorunlu bir şey mi var diye merak etmeye başladım.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Eser Özkent Ne alaka dostum. 70-60 fps her türlü oyun için ideal fps'dir. Önemli olan ekranının ms'si.
Hocam CS:GO oyuncularında bi sıkıntı var. Oynadığın oyun DX 9 oyunu zaten. Nasıl monitörünün algılayabildiği Hz değerinin üstünde bir FPS alıp daha iyi akıcılık sağlayabilirsinki ? :D Hatta tam tersine aşırı yüksek FPS değerleri sisteminize zarar veriyor haberiniz olsun. V-sync Freesync G-Sync gibi teknolojilerin önemide burda ortaya çıkıyor zaten. Grafik bozulmalarınında önüne geçmesini falan saymıyorum bile.

Merhabalar öncelikle herkese iyi forumlar. Arkadaşlar bende benzer bir durumdan muzdaribim. Cs:Go'da 250-300 FPS arası alıyordum fakat bu gün sebebini anlayamadığım şekilde FPS 100'lü değerlere indi. Hiçbir ayarda değişiklik yapmadım her zamanki ayarlarında oyun ve bilgisayar. Sistemimi aşağıya yazacağım. Fikri olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.

AMD Ryzen 7 1700x
Asus ROG Strix 1070
2133 MHz CL15 16 GB Ram
Asus Prime B350 Plus Anakart
Monitörüm AOC 75 Hz 1 Ms Oyuncu monitörü

Aynı sıkıntıyı bilgisayarımı toplayıp, çalıştırdığım ilk günden beri yaşıyorum. i5 6600 ve GTX 1070'e sahibim. Ama bazen 300 FPS bile zor görebiliyorum CS GO'da.

Hala çözüm yok ve artık şunu fantazi olarak görenlerden sıkıldım. Şahsen 100fps alıyorum İ7-7700 ve GTX 1070 ile ve bu can sıkıcı bir durum sürekli drop yiyorum. Bir bilgisayara o kadar para döküp bunları yaşamak herkesin canını sıkar. Lütfen çözümünüz yoksa yorum atmayın bu tür postlara

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı