GTX 1070 Fiyatı Şişirme mi?

• Konuyu başlatan akg
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 3B

akg

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba herkese. GTX 1070'in özel soğutmalı modeller stoklara gelmeye başladı. Ben de bilgisayarımı daha öncesinden toplamıştım ve ekran kartı için de artık daha fazla beklemek istemiyorum. Fiyat olarak özel soğutmalı modeller yaklaşık 2000 TL civarında geziyor. Bence fiyatı düşse düşse 1800 civarına düşer Vatan'da örneğin. Yani demek istediğim şu an fiyatın büyük bir kısmı mı şişirme yoksa ederinin sadece biraz üstünde mi? Sizce nasıl olur? Nasıl bir strateji izlemeliyim? Ve bunlardan hangisini önerirsiniz:
Açıkçası EVGA'nın tasarımı cezbedici değil ama yurt dışında daha popüler. Ben ise genelde ASUS'u daha çok severim. Çok bir alakası yok belki ama işlemcim Intel i7 6700, anakart ASUS Maximus VIII Ranger.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 1070 fiyatı en az 1800 TL 'ye kadar düşeceğini varsayabiliriz çünkü GTX 1080 ve GTX 1070 'e AMD tarafından rakip olacak kart yok, piyasadaki rakipleri yine Nvidia kartları olduğundan ne yapsa kârdır.

Ekran kartı piyasası tahminimce AMD Rx 480 'in başarısızlığı ile Nvidia satışları tavana vuracak özellikle üst ve orta segment ekran kartlarında GTX 970 ve yeni piyasaya sürülmesi beklenen GTX 1060 satışları tavana vuracak gibi gözüküyor.

Eğer ASUS 'un bir önceki nesil 3 fanlı STRIX soğutmasındaki problemler bu seride giderildiyse ASUS tavsiye edebilirim.

Not: Piyasa konusunda söylediklerim şahsi tahminlerimdir.
Dipnot: AMD veya Nvidia Fanboyu falan değilim görünen köy kılavuz istemez!

RX 480'nin ne başarısızlığını gördün? Bütün inceleme siteleri F/P ürünü ilan etmiş durumda. AMD tarafında rakip olacak kart yok derken daha kartlar tanıtılmadı ki rakibi olsun. RX 490 ve 490X gelecek. GTX 1070 RX 490 ile GTX 1080 RX 490X ile rekabete girecek büyük ihtimal. Kaldı ki GTX 970'in hala satacağını düşünüyorsanız büyük bir yanılgı içerisindesiniz bu saatten sonra GTX 970 alınmaz. GTX 1060 ise daha piyasaya çıkmadı çıksın testlerini bir görelim ondan sonra gerekli tartışmaları yapabiliriz bizim ki şuanda tahmin.

Amd rx480 fiyat performans olmasına karşılık bir gtx 1070 performansında olmadığı da aşikar. Ben de aldığım sistemin uzun ömürlü olmasını istediğim için tercihimi gtx 1070 den yana kullanacağım ama işte kazıklanmak da istemiyorum.

Sinerji de Evga GTX 1070 SC 2.0 1812 lira idi şuan kalmadı bayram dan sonra geleceği söyleniyor fiyatı bence çok iyi.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı