GTX 1070 FPS Sorunu

Picky

Kilopat
Yer
Denizli
Öncelikle şunu belirtmeliyim ki, askere gittiğim için bilgisayarımı yaklaşık 6 aydır kullanmıyorum, üzeri örtülü bir şekilde 6 ay bekledi. 3-4 gündür PC mi açtım kullanıyorum. Gerek oyunlarda gerekse web sayfasında gezinirken PC de takılmalar meydana geliyor. Bu durum oyunlarda FPS düşüşü şeklinde, oyun dışında ise açtığım web sayfası ya da dosyalarda geç tepki verme şeklinde oluyor. Ekran kartının devreye girmediği hissine kapılıyorum. Onun dışında oyuna girip FPS drop yaşadığımda işlemci sıcaklığının değişmediğini görüyorum kasa içerisinde. Askere gitmeden en son Win 10 sürümü 1607 idi ve ben 1511 sürümünü kullanıyordum (hala 1511). Bunun sebebi ise 1607 ye güncellediğimde FPS düşüşü yaşamıştım tekrar geri aldım. Şu an ekran kartımı son sürüme güncelledim. Windows güncellemesi yapma konusunda endişeliyim, çünkü 1607 sürümündeki sorunları yaşamak istemediğim için.

Sistemim:
MSI M5 Gaming Anakart
MSI GTX 1070 8 Gb Ekran kartı
Intel 6700K işlemci
GSkill 16 Gb Ram
Hyper 212 Evo Soğutucu
Samsung 850 Evo 500 Gb SSD

Ne yapmam gerektiği konusunda tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tavsiyem yapı 1703'te kalın. Son gelen 1709 yapısını yükleyenler büyük oranda FPS düşmesi yaşıyor. Şimdilik en iyisi 1703.

O zaman 1703 ISO dosyasını bulup temiz bir kurulum yapmakta fayda var diyorsunuz öyle değil mi ? Peki, eğer anlıyorsanız sizce yaşadığım FPS sorunu ne ile ilgili olabilir ? Donanımla alakalı uyumsuzluk olduğunu pek sanmıyorum ama olabilir mi bilmiyorum, yoksa bireysel olarak parçalarda mı sıkıntı var ya da güncel windows kullanmıyorum ondan mı. Bilemiyorum, sadece sistemimi yeni topladım ve böyle şeyler yaşamak beni üzüyor. Kurulumu da başkasına yaptırdım, o mu iyi olmadı acaba...

@creativeturk

O zaman 1703 ISO dosyasını bulup temiz bir kurulum yapmakta fayda var diyorsunuz öyle değil mi ? Peki, eğer anlıyorsanız sizce yaşadığım FPS sorunu ne ile ilgili olabilir ? Donanımla alakalı uyumsuzluk olduğunu pek sanmıyorum ama olabilir mi bilmiyorum, yoksa bireysel olarak parçalarda mı sıkıntı var ya da güncel windows kullanmıyorum ondan mı. Bilemiyorum, sadece sistemimi yeni topladım ve böyle şeyler yaşamak beni üzüyor. Kurulumu da başkasına yaptırdım, o mu iyi olmadı acaba...

@creativeturk
Şu an yapı 1703 sıkıntısız. Nvidia driverda da pek sorun olacağını zannetmiyorum. Bu şekilde olduğu halde bu tip bir sorun yaşıyorsanız donanım kaynaklı bir sorun olabilir çünkü geriye yazılımla ilgili seçenek kalmıyor.

Bugün biraz kasayı takip ettim, şöyle bir sorun var. Oyun oynadığınızda yüklenmeye göre sıcaklık artar değil mi doğal olarak. PC boşta iken işlemci sıcaklığı 25 derece. Oyunlara girdiğimde sıcaklık 50 lere çıkıyor tamam bu da normal. FPS in düşmeye başladığı anda işlemci sıcaklığına bakıyorum ve PC' nin boştaki sıcaklığına dönüyor, yani 25 dereceye. Bu ne ile ilgili olabilir acaba ?

@creativeturk

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı