GTX 1070 FPS sorunu

Lc35

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar FPS drop alıyorum. Düşük GPU kullanımım var. Kaliteli bir oyun denemedim ama DOTA2 oynarken dediğim gibi FPS drop oluyor ve 1920x1080P çözünürlük kullanıyorum. Sebebi nedir yardımcı olur musunuz ?

Sistem;
i5 6500
H170 Gaming m3
Zotac GTX 1070
600W PSU

FPS drop çok moral bozucu bir şey yardımlarınızı çözüm önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler

@BERWAR yardımlarınızı çözüm önerilerinizi bekliyorum. Saygılar

Arkadaşlar FPS drop alıyorum. Düşük GPU kullanımım var. Kaliteli bir oyun denemedim ama DOTA2 oynarken dediğim gibi FPS drop oluyor ve 1920x1080P çözünürlük kullanıyorum. Sebebi nedir yardımcı olur musunuz ?

Sistem;
i5 6500
H170 Gaming m3
Zotac GTX 1070
600W PSU

FPS drop çok moral bozucu bir şey yardımlarınızı çözüm önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler

FPS sabitlemeyi deneyebilirsiniz. Daha stabil olur.

Sistem;
i5 6500
H170 Gaming m3
Zotac GTX 1070
600W PSU

1080p'de darboğaz oluyor olabilir. FPS sabitlemek veya çözünürlüğü arttırmak işe yarayabilir.

FPS sabitlemeyi deneyebilirsiniz. Daha stabil olur.
FPS sabitlersem bu seferde daha ani efektlerde daha fazla düşüş yaşıyorum. Sabitleyip oynuyordum ne zaman DOTA 2 gibi bir oyunda 42 FPS aldığımı gördüm o zaman açtım dikey eşleştirmeyi. Bu arada CPU kullanımı 75 ile 95 arasında kullanım olarak

1080p'de darboğaz oluyor olabilir. FPS sabitlemek veya çözünürlüğü arttırmak işe yarayabilir.
Çözünürlüğü 4K çıkarmadığım sürece GPU %99 olamıyor. 2K monitör almak çözüm getirir mi? Zira bu FPS düşüşünü düşük GPU kullanımından kaynaklandığını düşünüyorum. Özellikle grafik anlamında zayıf oyunlarda. Örneğin The Division'u hiç denemedim bu sistemde.

Dota2 zaten pek ağır bir oyun değil yani Dota2'de %99'dan ziyade FPS drop'u önlemeye çalışmak daha mantıklı. DSR açıp 2X'i seçip 1440p'de deneyebilir misin?

Son düzenleme:
1440p'de deneyebilir misin?
GPU kullanımı sanki CPU dar boğaz yapıyormuş hissi veriyor. Mesala yetenek kullanarak FPS düşürmeye çalışıyorum yetenekler bitene kadar GPU %50 sonra %75 %90 çıkıyor ve tekrar %50 düşüyor ama kesinlikle FPS drop afaki olamıyor. DSR yardımıyla 4k yaptığım zaman ise %99 GPU kullanımına ulaşıyorum ve 70 ile 90 FPS arasında oynuyorum oyunu. Hadi diyelim 2K monitör aldım bu sefer The Division oynamak istersem 40 FPS düşersem ?

Dota2 zaten pek ağır bir oyun değil yan Dota2'de %99'dan ziyade FPS drop'u önlemeye çalışmak daha mantıklı. DSR açıp 2X'i seçip 1440p'de deneyebilir misin?
2x seçmedim hiç hepsini seçerek açıyordum. Şu an ulaşımım yok sisteme ama mutlaka tavsiyelerinizi uygulayacağım. İlginiz için teşekkürler.

GPU kullanımı sanki CPU dar boğaz yapıyormuş hissi veriyor. Mesala yetenek kullanarak FPS düşürmeye çalışıyorum yetenekler bitene kadar GPU %50 sonra %75 %90 çıkıyor ve tekrar %50 düşüyor ama kesinlikle FPS drop afaki olamıyor. DSR yardımıyla 4k yaptığım zaman ise %99 GPU kullanımına ulaşıyorum ve 70 ile 90 FPS arasında oynuyorum oyunu. Hadi diyelim 2K monitör aldım bu sefer The Division oynamak istersem 40 FPS düşersem ?

2x seçmedim hiç hepsini seçerek açıyordum. Şu an ulaşımım yok sisteme ama mutlaka tavsiyelerinizi uygulayacağım. İlginiz için teşekkürler.
Benim tahminimce 1440p'de hem güzel FPS değerleri alıp hem de FPS drop olmadan oynayabileceksiniz. Bu arada Division bence kötü oyun. Çok az içerik var ve oyun kendini sürekli tekrar ediyor. Ama test oyunu olarak düşünürsek:

GTX 1070 > Titan X Maxwell

1440p ultra ayarlarda 60 FPS oynatır diye düşünüyorum ben.

Benim tahminimce 1440p'de hem güzel FPS değerleri alıp hem de FPS drop olmadan oynayabileceksiniz. Bu arada Division bence kötü oyun. Çok az içerik var ve oyun kendini sürekli tekrar ediyor. Ama test oyunu olarak düşünürsek:

GTX 1070 > Titan X Maxwell

1440p ultra ayarlarda 60 FPS oynatır diye düşünüyorum ben.
işlemcimin yetersiz olduğunu düşündüğünüz oldu mu hiç ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı