GTX 1070+i7 6700 Oyun Amaçlı Sistem

Naklov

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
İkisi birbiriyle aşırı benzer fakat performans açısından benq bir tık daha önde, görüntü olarakta asus. Csgo bf4 gibi fps için benq , strateji , mmorpg tarzı oyunlar için asus alabilirsin.

Sen yinede araştır yanlışım olabilir

Ben olsam 2K monitör alırdım, 1080P'de 150fps alacağına 2K'da 60fps al. Bu ikisi arasından ASUS modelini tercih ederdim. 219TL'lik oyun hediyesi veriyor.

Evet arkadaşlar sonunda para elime geçti. Bilgisayarı toplama işlemine 1070 çıkar çıkmaz başlayacağım. Monitör olarak hangisini tercih edersiniz ? Şimdiden teşekkürler
-http://www.gameekstra.com/BENQ-24-XL2411Z-LED-1MS-FULLHD-144-Hz-DVIHDMI-PIVOT-Gaming-Monitor,PR-4311.html

-http://www.gameekstra.com/ASUS-VG248QE-24-144Hz-1ms-Full-HD-3D-Oyuncu-Monitoru,PR-5088.html
Asus'un bu monitörünü bir çok forumda bir çok satış sitesinde yorumlarini felan okuyarak inceledim FPS oyuncusuyum çok olumlu yorumlar okudum aldım kullanma fırsatım olmadi daha ama içim çok rahat.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@redsaycon Anladım hocam teşekkür ederim.

@WiDuhra Hocam 2k monitörler çok pahalı olmuyor mu? Örnek link atablirmisin ?

@Vlahbach Hocam bilemiyorum benq daha samimi geliyor bana.

Buyur kardeşim : Asus VX24AH 24" 5ms WQHD 2x HDMI-MHL D-Sub Hoparlör IPS Led Monitör Bu 1440p.

Bu da 4k : http://www.vatanbilgisayar.com/viewsonic-23-6-vx2475smhl-4k-ips-led-monitor.html

Bu 2 monitör de fiyat performans ürünüdür. 1070 4k yı kaldırmaz demeyin, çatır çutur oynatıyor benchmarklarını gördüm. Ben gtx 1080 alıp bu 4k monitörü ya da 1440p monitörü alacağım. İkisinden birini almanı tavsiye ederim. Hız mı kalite mi dersen, kalite derim. Artık 1080p devri kapanıyor.

144 hz 60 hz olayına fazla takılma, 5ms 1ms olayına da aynı şekilde, dağlar kadar fark yok. Önemli olan kalite. 1ms 144hz ancak turnuva şartlarında düşünebilir özellikler.

Aynı fiyata bu 2 ürün dururken gidip 1080p 144hz alman yazık olur, amacın csgo gibi rekabetçi oyunlarsa 1070 almana gerek yok, r9 380x de yeterli 1080p 144hz için rekabetçi oyunlarda. Dediğim gibi, kaliteyi seçmelisin. Bu saatten sonra TN panel alınmaz. Bu 2 monitör de IPS paneldir, 4k olan IPS ' in bir türü olan PLS paneldir.

@Ayhan Dönmez Hocam çok güzel bir yazı olmuş. Benim amacım cs olsun güncel oyunları da hemen hemen oynayabilmek. 60 Hertz den yana 144 hertz daha ferahlatıcı olur diye düşündüm.4k oyun oynamayı düşünmüyorum zaten. Bana 2k yeterli olur gibi. Neticede gtx 1070 oynıyacağım. Asusun monitörü güzel gibi duruyor. Eye Care özelliği var mıdır? Bilgisayar başında çok zaman geçiren bir insanım.

Buyur benchmarklar. Oyunların hepsi ultrada test edilmiş, buna göre ne alacağına sen karar ver fakat bunlar ocsiz sürümler sanırsam. Markaların satacakları modellerle fabrika çıkışı oc ile daha fazla fps alırsın.

1.PNG
2.PNG
3.PNG
4.PNG
5.PNG
6.PNG
7.PNG
8.PNG
9.PNG

@Ayhan Dönmez Hocam çok güzel bir yazı olmuş. Benim amacım cs olsun güncel oyunları da hemen hemen oynayabilmek. 60 Hertz den yana 144 hertz daha ferahlatıcı olur diye düşündüm.4k oyun oynamayı düşünmüyorum zaten. Bana 2k yeterli olur gibi. Neticede gtx 1070 oynıyacağım. Asusun monitörü güzel gibi duruyor. Eye Care özelliği var mıdır? Bilgisayar başında çok zaman geçiren bir insanım.

Tabii ki var, yeni nesil monitörlerin hepsinde var o özellik, blue light filter de var, göz sağlığı için çok önemli bu. Mavi rengi kısarak gözü yormasını engelliyor, bu sayede pc başında istediğin kadar durabilirsin, bir sıkıntı olmaz. Benchmarklara göz atmanı öneririm, 4k bile alabilirsin ama benim tavsiyem 1070' e 1440p olur. Hızı boşver, kalite daha önemli. Sonradan pişman olma. 1440p 1080pye oranla çok üstün.

1300 TL' ye 4k monitör ne duyulmuş ne görülmüş, Türkiye' den bahsediyoruz burada. Haziranın ortalarına doğru alacağım bu monitörü inşallah fiyatını korursa. Eğer korumazsa 1440p asusu alacağım. 1440p de yeterli, zira dsr ile 4k ve 5k yapabiliyorsun , çok farkı olmuyor. Ama sana tavsiyem bütçe varsa bu fiyata 4k kaçmaz. Bu kartlara ise 1080p hiç alınmaz. 144hz olayı tamam da 1440p 60hz oynarsan 1080p nin yüzüne bile bakmazsın isterse 500hz olsun. Turnuva oyuncuları için özel model onlar para verilmez. Ben bizzat kaliteli internet kafelerde test ettim ve kalitenin daha önemli olduğunu anladım. Bir tek csgo oynamayacaksınız sonuçta, witcher 3 shadow of mordor gibi rpg lerde oynayacaksınız ya da gta 5 gibi. Bunlar da 144hz mi daha önemli yoksa çözünürlük mü sizce ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı