GTX 1070+i7 6700 Oyun Amaçlı Sistem

Bunun resmini çekin not edin. Ve sakın bu sistemden şaşmayın gereksiz para harcayıp pişman olursunuz sonra.
3000.PNG

BenQ XL2411Z modeli bende var ve çok memnunum.Kesinlikle BenQ'yu almanı öneririm

Haklısınız fakat o fiyat segmentinde 1440p hatta 4k bile var. Bunlar dururken 1080p almak bu ekran kartına hakaret olur. 1080p devri artık yavaş yavaş kapanıyor. Ve 144hz monitörün paneli TN. Ips panelle kıyaslandığında renk kalitesinden ödün verip hızı tercih etmiş oluyorsunuz. 1440p asus vx24ah tüm oyunlar için idealdir. Kişiden kişiye göre değişir bu kimi hız ister kimi kalite kimisi de ikisini de isteyip asusun 165hz IPS panelini alır : Asus PG279Q 27'' 4ms Hdmi Dp Usb3.0 Siyah IPS Monitör

Zaten benq nun 144hz monitörünü alsa da memnun kalır ben 4k yerine onu alsamda memnun kalırım. Memnunluk ayrı bir şey, o fiyata daha iyileri varken bunu tercih etmek saçma olur demek istiyorum yani yoksa gayet güzel monitör 1000tlye bulunabiliyor genelde.

Ayhan abi eklediğin monitörün tepki süresi çok fazla.

5ms 1ms olayı çok farketmiyor, ben bunlara takılmıyorum. Arkadaşım bu monitörün aynısını aldı geçen ay 5ms 1440p 60hz, gittim evine csgo oynadık beraber ve görüntü muazzam. Mouse sağ sol yaptığındada ne grafikte kırılma var ne takılma. 144hz' nin tek farkı sağ sol yaparken çok hızlı bir şekilde grafikleri görmeni ve oyunun yağ gibi akmasını sağlıyor ama işte kaliteden ödün verip hızı seçmek iyi olmaz benim için.

5ms 1ms olayı ghostinge giriyor. Eğer bir monitörde ghosting olmuyorsa 5ms olmasının yada 1ms bir önemi yoktur. Piksellerin tepki süresi 5ms 14ms arası kabul edilebilirdir ki bu 5ms. Ona bakarsanız Asus PG279Q 27'' 4ms Hdmi Dp Usb3.0 Siyah IPS Monitör bu monitörde de 4ms ?

Tepki süresi 5 ms olan monitör alınmaz.

3500 tllik monitörün neden 4ms de 1ms değil o zaman ? Takılacak şeyler değil bunlar. 5ms tam oyun için idealdir.

Tepki süresi 5 ms olan monitör alınmaz.

Sizin bu yazdığınız batıl inanca giriyor resmen, kalıplaşmış yargı :D 144hz 1ms nin tadı başka olabilir ama 1440p varkende 1080p alınmaz . 1440p oynasanız 1080pnin yüzüne bakmazsınız.

@Ayhan Dönmez Hocam bu H110m PRO-VD nin gaming türü de varmış ? araştırdınız mı ? oda mı para kaybı ?

Evet aynı yongayı boyayıp satıyorlar. Killer lan falan ekliyorlar çeşitli gaming özellikler. Ben şahsen onları kullanmayacağım için gaminge yönelmedim. Gereksiz çünkü. Çok kafayı takmayın, pro vd alın gitsin. Benim sistemden iyisini bulamazsınız o fiyata. Bütçeniz 5000 mi 6000 mi. 6000 se 1080 takın zotacınki 2800 tl falan olur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı