GTX 1070 için 2k, 60hz, 5ms vs FullHD, 144hz, 1ms Monitör?

B0BiaSS

Hectopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Sorum başlıkta zaten. GTX 1070 alacağım ve yanında alacağım monitör kısmında kararsız kaldım. 1 aydır deneme amaçlı 4k ekranlı laptop kullanıyorum ve yüksek çözünürlüğe çok alıştım. 2k çok cezbediyor. Ama 60hz olması ve 5 ms olması rekabetçi oyunlar (CS:GO, SMITE) konusunda düşündürüyor. FullHD monitör ise GTX 1070'e hafif gelir sanki. Hem uzun vadede ekran kartının gücü oyunları 144 FPS'e sabitlemeye yetmeyebilir. Siz ne tavsiye edersiniz? Bu arada almayı düşündüğüm monitörler:
ASUS VX24AH 23.8 (2k olan)
Asus VG248QE 1ms 24'' Full HD 144Hz Wide Screen Pivot Gaming Led Monitör (Siyah) (Nvidia 3D Vision Destekli) (FullHD ASUS)
BenQ 24 (FullHD BenQ)

FullHD 144HZ'de olsa yeni mimari ekran kartlarıyla birlikte artık bu vakitte alınmamalı. Önceki mimari ekran kartları yetersiz kalacağından 1080P üstü için SLI CF hariç daha vakit var deniyordu. İşte o vakit geldi artık. FullHD alırsan uzun vadede pişman olursun.

Yoğun olarak CS:GO oynuyorsanız 144Hz'den başka bir seçenek düşünmeyin. Fakat çoğu oyunu oynuyorum kaliteye de önem veriyorum diyorsanız 2k yada 4k bir monitör alın.

O ekran kartına en az 2K gider bence oyunlar yüksek çözünürlük ile çok daha tatlı görünüyor.

CS:GO'yu güzel oynuyorsanız ve MS'ler ve 144FPS'ler sizin için şartsa elbette FHD. Ama arada bir basit şekilde CS:GO oynuyorsanız 2K alın çünkü 60Hz yabana atılmamalı.

Kararımı 2k'dan yana kullanacağım. CS:go'yu ciddi oynamıyorum. Kısa vadede de ciddi oynamayacağım için gerek yok. Yazın yayınlara başlıyorum. Eğer tutarsa belki ikinci bir monitör alabilirim Cs:go için. Hepinize teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı