GTX 1070 için 600W yeterli mi?

Bir zamanlar kullandığım pasif PFC PSU. Sisteminizin diğer bileşenlerini belirtin.
İşlemci i7 4790
Anakart asus trooper b85 ddr3 1600mhz
Ekran kartı gtx 1070 strix
Hdd 1tb
Ssd 240gb
Ram 16gb ddr3 1600
Xigmatek işlemci soğutucu
Ekran kartı olarak su an gtx 960 var 1070 alacağım için psu uygunmu diye sordum ilgileriniz için sağolun.

İşlemci i7 4790
Anakart asus trooper b85 ddr3 1600mhz
Ekran kartı gtx 1070 strix
Hdd 1tb
Ssd 240gb
Ram 16gb ddr3 1600
Xigmatek işlemci soğutucu
Ekran kartı olarak su an gtx 960 var 1070 alacağım için psu uygunmu diye sordum ilgileriniz için sağolun.
Donanımlarınız için güç kaynağı yeterli gücü fazlasıyla sağlayacaktır.

Teşekkürler hocam acaba psu yerine bütçemle ne alabilirim bu sistemimde sence donanımlar iyimi yoksa alabileceğim geliştirebileceğim parça varmı?En fazla 500 daha koyarak.
Donanımlarınız gayet iyi. GTX 1070 ve verimli bir güç kaynağı almanız yeterlidir fazla masrafa gerek yok. Güç kaynağı olarak bunu öneririm. Fiyat performans olarak daha iyisi yok.

FSP FSP700-60AHBC 700W Aktif PFC Güç Kaynağı

FSP700-60AHBC 85+ |

Çift 12v kanalından 636 watt ve 53 amper güç veriyor. Ayrıca %85 verimliliğe sahip. Aktif PFC var. OVP, UVP, OCP, OPP ve SCP sertifikalarına sahip. 3 yıl garanti ve FSP kalitesiyle daha ne olsun.

Donanımlarınız gayet iyi. GTX 1070 ve verimli bir güç kaynağı almanız yeterlidir fazla masrafa gerek yok. Güç kaynağı olarak bunu öneririm. Fiyat performans olarak daha iyisi yok.

FSP700-60AHBC 85+ |

Çift 12v kanalından 636 watt ve 53 amper güç veriyor. Ayrıca %85 verimliliğe sahip. Aktif PFC var. OVP, UVP, OCP, OPP ve SCP sertifikalarına sahip. 3 yıl garanti ve FSP kalitesiyle daha ne olsun.
Sağolasın hocam ilgin için baya kararsızdım ne alayım diye artık böyle bir soru kalmadı kafamda teşekkürler.

Hocam RAM'i 1600 yerine biraz daha yüksek alabilirsiniz. Verdiğiniz fiyat sınırını geçmez.
Maalesef hocam ramin oyun performansını etkileyeceğini düşünmüyorum etkilese bile en fazla 10fps etkiler onun için ddr 4ram alıp anakartı da ddr4 e geçiremem gerek duymadım rame.

Hocam RAM'i 1600 yerine biraz daha yüksek alabilirsiniz. Verdiğiniz fiyat sınırını geçmez.
Ram yerine ekipman almak daha mantıklı şu an benim için ama yinede sağolun.

FSP700-60AHBC 85+ |

Peki hocam bu dediginiz guç kaynagini almasam da olurmu benim ki yetmezmi almam şartmıdır?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı