GTX 1070 Sistem Görüşleriniz

thugmylife

Hectopat
Daha fazla  
Sistem hakkında görüşlerinizi istiyorum, fiyatı ucuzlatmak için i5 6600 alsam karttan tam performans alır mıyım ? GTX 1070'i daha ucuza toplayabilir miyim ? Simdiden teşekkürler.

Screenshot_2016-10-21-15-15-50-920.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Galax Gtx 1070' i 1.739 tl ye alabilirsin.Benim sana önerim Evga Gtx 1070 FTW Not( FTW Dt yada SC versiyonundan daha performanslı.Technopat'ta Evga'nın ftw,ssc ve sc açıklamasını bulabilirsin) , ya da Gigabyte G1 Gaming versiyonu.İnşallah sıkıntısız bir şekilde toplarsın bilgisayarını kardeşim.

Merhabalar böyle bir sistem düşündüm kendi edindiğim bilgilere dayanarak. Hdd almamamın sebebi sistemde yaklaşık 2-2.5 ay oyun olarak sadece Cs:Go, outlast tarzı düşük oyunlar olması. Ram de bu yüzden aynı şekilde 8 gb tek modül seçildi. Sıvı soğutma seçmedim çünkü oc yapmaya gerek duymuyorum şu an için. Sizce mantıklı mı olmuş? İdare eder diye düşünüyorum 2-3 ay. Bir de Asrock anakart mı almayım yoksa diğer markalara mı yönelmeliyim ? Asus MSI GİGABYTE gibi. Cevaplarınızı ve önerilerinizi bekliyorum :):)

Bu arada elimdeki monitör 1080P 60hz değerinde bir monitör gtx 1070 için çok az gerek yok gtx 1060 yeter gibi şeyler duymuştum. Bu konuya da bir açıklık getirirseniz sevinirim :):):)
Bu
Screenshot_2016-10-29-15-08-02-140.jpeg

Son düzenleme:
Merhabalar böyle bir sistem düşündüm kendi edindiğim bilgilere dayanarak. Hdd almamamın sebebi sistemde yaklaşık 2-2.5 ay oyun olarak sadece Cs:Go, outlast tarzı düşük oyunlar olması. Ram de bu yüzden aynı şekilde 8 gb tek modül seçildi. Sıvı soğutma seçmedim çünkü oc yapmaya gerek duymuyorum şu an için. Sizce mantıklı mı olmuş? İdare eder diye düşünüyorum 2-3 ay. Bir de Asrock anakart mı almayım yoksa diğer markalara mı yönelmeliyim ? Asus MSI GİGABYTE gibi. Cevaplarınızı ve önerilerinizi bekliyorum :):)

Bu arada elimdeki monitör 1080P 60hz değerinde bir monitör gtx 1070 için çok az gerek yok gtx 1060 yeter gibi şeyler duymuştum. Bu konuya da bir açıklık getirirseniz sevinirim :):):)
BuEki Görüntüle 196990
60 hz monitörse hiç 1070 almana gerek yok hocam. 1060 sana yeter rahatlıkla. Monitörün 144 hz veya 2k 60 hz olursa düşünürsün 1070'i anca.

Ben bütçe arttırıp gtx 1070 ve i7 6700k dan yana kullanmıştım tercihimi. Ama render işlemlerim de olduğu için. İ5 tercih edebilirsin bütçeni zorlayamıyorsan. Bir de kendi yaşadığım bir problemi söyleyeyim 5 bin lira veriyorsun o bilgisayarda ucuz güç kaynağı kullanma. Zamanla yük altında cızırtılar çıkartır, saçma fan sesleri duyarsın canın sıkılır. O kadar para verdiğin sistemin bence sessiz çalışması da en çok beklenilen şeylerden biri.

Bütçeden dolayı fiyatı indirdim. i7 seçmemin sebebi ileri zamanlarda fazla para verip yeni ekran kartı almak yerine ikinci bir rx480 le CF yapmak. i5 le de CF yapılırsa yani darboğazsız i5 önerebilirsiniz. HDD, tek ram almamın sebebini yukarda belirtmiştim. Önerilerinizi bekliyorum :)
Screenshot_2016-10-30-20-08-27-772.jpeg

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı