GTX 1080 Sistem Görüşleriniz

Sizce sistem nasıl olmuş?

• Çok iyi muhteşem

Oy: 4 40,0%
  • İşe yaramaz

Oy: 6 60,0%

• Oy verenlerin toplamı
    10

Güven ALBAYRAK

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ultra özelliklerde bir sistem toplamak istiyorum. Technopat.net ailesinin sistem tavsiyeleri ve donanım incelemelerinin üstüne biraz da internet üzerinden yaptığım araştırmalarım sonucunda aşağıdaki parçaları edindim. Benim istediğim bu konuda bilgi sahibi arkadaşların, parçaların birbirleriyle uyumluluğu, artısı ve eksisi, şu da olsa güzel olurdu dediğiniz konuları yazmanız.

Şimdi bu parçaların uyumluluğu benim için önemli, çünkü parçaların fiyatı pahalı alıp da elimde patlama riski var o yüzden görüş ve önerilerinize ihtiyacım var şimdiden teşekkürler :utanç::utanç::utanç::utanç:

Buyurun resimler;

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

İşlemci soğutucusu almamışsın k serisi işlemcilerden stok soğutucu çıkmıyor. Anakarta o kadar para verme bence Asus Maximus VIII Hero alabilirsin tabi o kadar para vericem diyorsan illa Asusun Maximus serisinden bir üst model anakartı alabilirsin.
Güç kaynağı modüler diye 80Plus a bir sürü para vermişsin onun yerine bu sisteme en azından 80+Bronze sertifikalı bir güç kaynağı kullanılır. Nvidia ekran kartıyla FreeSynce monitör alman saçma olmuş.

Dosya Ekleri

• 6438.jpg
    6438.jpg
    77,9 KB · Görüntüleme: 113
Kasayı çok rahat ikinci el alabilirsin bence. Türkiye'de sıfır kasa almayı mantıklı bulmuyorum. Ben imzamdaki kasayı 220 liraya aldım. 3 ay kullanılmış. RAM olarak belleği daha yüksek bir şey bakabilirsin. MHZ değerinin işlemciyle olan uyumuna dikkat et. GTX 1080 çok çok çok iyi bir ekran kartı. Ben Asus Rog Strix 1080 kullanıyorum. Render denemeleri, oyun performansı tartışılmaz. Bende işlemci alırken PCI kapasitesine bakmadan aldım. 2 tane ekran kartı var birini kullanıyorum şuan diğeri bebekler gibi yatıyor kutuda. :ROFL: Ya 40 yollu bir işlemciye geçip o ekran kartını da tam performanslı kullanacağım ya da satacağım. Yani diyeceğim şu ki bu gönderdiğin listede ekran kartı başarılı, anakart başarılı, SSD başarılı, kasa gereksiz pahalı, ekran tam anlamıyla yanlış, RAM daha yüksek belleğe sahip işlemcinin destekleyeceği bir hıza sahip bulunabilir. İşlemcinin anakartlarla olan uyumunu öğrenmek için İntel'in resmi sitesine girip ürün destek bölümünden işlemciyle ilgili bilgilere ulaşabilirsin. ;)

İşlemci 1270 liraya ssd 589 liraya aldım arkadaşlar :) Ekran kartı konusunda kararım kesin daha iyi bir ekran kartı bulursanız yazın anakart konusunda da msi gaming m9 düşünüyorum kasa da coolmaster mastercase yada pro 5 düşünüyorum ama yinede şöyle çok değişik olağan üstü bir kasa biliyorsanız önerilere açığım (y)

Bu işlemciye güzel bir sıvı soğutucu tavsiye edebilir misiniz

İşlemci: İ7 6700K
Anakart: Asus Z170-A
RAM: Kingston HyperX Fury 16 (2x8) GB 2400 Mhz
Ekran Kartı: Gigabyte GTX 1080 G1 Gaming
HDD: Seagate Barracuda 1 TB 7200 RPM
SSD: Corsair Force LE 480 GB
İşlemci Soğutucu: Silverstone AR01
Kasa: Zalman Z9 Neo
PSU: Silverstone Strider Gold S 80+Gold 850 W
Monitör: Dell S2716DG 2560x1440p 144hz G-Sync
Toplam 9053 TL

Teknobiyotik'ten toplandı. İleride SLI yaparsın. Güç kaynağı ve anakart buna izin veriyor. İşlemci darboğaz yapar diyenler içinde, şu anda en iyi oyun işlemcisi budur. Daha yeni 1 yıl olmuş, nasıl darboğaz yapsın ki?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı