GTX 1070 sistem için bileşen önerileri

Imperius7

Hectopat
Makaleler
1
Yer
kütahya
Daha fazla  

Şimdiye kadar olan parçaların hepsi alındı. Almayı planladığım diğer parçaları da aşağıda paylaşıyorum.

Geriye sadece işlemci ve anakart kaldı. 8. nesil intel işlemcileri bekliyorum. Eğer fiyat olarak uygun olursa, i7 8700K işlemci ve z370 serisi bir anakart alırım. Eğer fiyatlar beklentinin üzerinde olursa, Ryzen 1700 veya 1700x işlemci alırım. Ryzen sistem için anakart seçimi olarak şu modellerinden birini düşünüyorum:

Tüm bu bilgiler ışığında, değiştirmemi önerdiğiniz parçalar varsa veya daha iyi önerileriniz varsa lütfen benimle paylaşın. Tüm ekipmanı en ince ayrıntısına kadar paylaşmaya çalıştım. Düşüncelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam o sıvı soğutma ses yapıyor ayrıca 120`lik sıvı soğutma önermiyorum. Artic freezer 33 plus alabilirsiniz. Anakart olarakta gigabyte almanızı öneririm ses kartı diğerlerine göre daha iyi.

Hocam o sıvı soğutma ses yapıyor ayrıca 120`lik sıvı soğutma önermiyorum. Artic freezer 33 plus alabilirsiniz. Anakart olarakta gigabyte almanızı öneririm ses kartı diğerlerine göre daha iyi.
Hocam 240 mm sıvı soğutma öneriniz var mı ? Ben de hava soğutma almayı düşünmüyorum. [emoji16]

Amazon.de sitesinden 320 tl ye Arctic freezer 240mm sıvı soğutma aldım. Ürünün 4 fanı mevcut.Geri bildirimini ürün geldiği zaman yaparım.

Arkadaşlar sistem toplandı. Yukarıda bahsettiğim ürünlerden değiştirdiklerim şu şekildedir:

RAM'leri BIOS üzerinden XMP desteğini açıp 3200 MHz'ye getirdim. Stabil çalışıyor. İşlemciye şu an için Overclock uygulamadım.
Kasanın içinde 5 tane ön tarafta, 1 tane arkada, 1 tane üstte fan mevcuttur. Boşta hepsi 700 RPM düşük devirde çalışıyor. Asus'un fan expert programını kullanıyorum. İşlemci boşta 20-22 derece, oyunlarda 50-55 derece civarında sıcaklık değerleri mevcut.
Sistemin performans testi ve işlemci stres testleri için hangi programları önerirsiniz?

Sistemin fotoğraflarını ve oyunlarda aldığım FPS değerlerini 1-2 gün içinde eklerim.

Kendi başıma topladığım ilk sistem bu olduğu için varsa tavsiye ve önerilerinizi dinlemek isterim. Şu an için sistemde herhangi bir sorun görünmüyor. Fakat dikkat etmem gereken önemli bir şey varsa (özellikle ilk kurulum sonrası) dinliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı