GTX 1070 sistem oyunda yeniden başlatılıyor

baris101

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. NVIDIA GTX 1070 ekran kartına sahibim. İlk önce hata RDR2'deyken oyun yükleniyor ve karakter ekrana geldiğinde önce birkaç saniye kasıyor ve sonrasında takılıp kalıyordu veya PC kendini resetliyordu. Sonrasında temiz format attım ve DotA 2 oyununda PC’yi test ediyordum. Fakat bu seferde yine aynı olay oldu. Oyuna giriyor sorun yok karakter seçip oyuna giriyor, karakter ekrana gelip, oyun yüklenmiş olduğunda görsel açıdan biraz zorladığımda kasmaya başlıyor ve takılıyor. Sonrasında Alt Tab ile çıkış yaparsam masaüstü geliyor, o ekranda beklersem reset atıyor. Gece PC'yi açık bıraktığımda da sabah kapalı buldum dün gece için söylersem, gündüz de bir süre açık kalmıştı geldiğimde kapalıydı. Minidump klasörünün dolu olduğunu fark ettim, muhtemelen o arada mavi ekran hatası verdi. İki gündür her şeyi denedim bir türlü çözüm bulamadım. Bütün parçaları söküp taktım, BIOS CMOS resetledim yine olmadı. Bu arada sistem yeni değil, 3-4 senedir kullandığım sistem hiç böyle bir sıkıntı olmamıştı.
Bilgili arkadaşların yardımlarını bekliyorum.
AIDA64 ve minidump dosyalarım ektedir.

Aida64 raporu
Minidump

@Murat5038

Son düzenleme:
Merhaba. NVIDIA GTX 1070 ekran kartına sahibim. İlk önce hata RDR2'deyken oyun yükleniyor ve karakter ekrana geldiğinde önce birkaç saniye kasıyor ve sonrasında takılıp kalıyordu veya PC kendini resetliyordu. Sonrasında temiz format attım ve DotA 2 oyununda PC’yi test ediyordum. Fakat bu seferde yine aynı olay oldu. Oyuna giriyor sorun yok karakter seçip oyuna giriyor, karakter ekrana gelip, oyun yüklenmiş olduğunda görsel açıdan biraz zorladığımda kasmaya başlıyor ve takılıyor. Sonrasında Alt Tab ile çıkış yaparsam masaüstü geliyor, o ekranda beklersem reset atıyor. Gece PC'yi açık bıraktığımda da sabah kapalı buldum dün gece için söylersem, gündüz de bir süre açık kalmıştı geldiğimde kapalıydı. Minidump klasörünün dolu olduğunu fark ettim, muhtemelen o arada mavi ekran hatası verdi. İki gündür her şeyi denedim bir türlü çözüm bulamadım. Bütün parçaları söküp taktım, BIOS CMOS resetledim yine olmadı. Bu arada sistem yeni değil, 3-4 senedir kullandığım sistem hiç böyle bir sıkıntı olmamıştı.
Bilgili arkadaşların yardımlarını bekliyorum.
AIDA64 ve minidump dosyalarım ektedir.

Aida64 raporu
Minidump

Güç Kaynağınız nedir?

Everest 750 Watt 80 Plus titan kasa. Güç kaynağı içinde.

Güç kaynaklı sorun olabilir.
Saçma olabilir ama anakartın üzerinde bir hata ışığı falan yanıyor mu?

İlginç ama kasanın üzerindeki normalde HDD zorlayınca kırmızı bir ışık yanıp söner ya o gereksiz yere yanıyor eğer sorduğunuz buysa normalde böyle bir şey olmazdı.
Arkadaşlar bugün farklı bir PC ile tüm parçaları denedik ve hiçbir sıkıntı çıkmadı. Yarım saat falan RDR2 de oynadık hata veya herhangi bir sorun olmadı. Eve gelip oyuna girdiğimde karakter ekranı bu şekilde oldu ve sonunda hata verip oyundan attı. Sebebi bilenler lütfen yardımcı olabilir mi? Ekran kartından mı yoksa PSU'dan mı en azından sorunlu parçayı kesin bilebilsem değişitireceğim.

Dosya Ekleri

• bozuk.jpg
    bozuk.jpg
    108,7 KB · Görüntüleme: 15
  • bozuk2.jpg
    bozuk2.jpg
    96,4 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı