GTX 1070 SLI GPU kullanım sorunu

erenozserdar

Centipat
MSI Aegis Ti bilgisayarına sahibim içinde i7 6700K 32 GB RAM ve 1070 SLI var. MSI Afterburner'ı açtığımda ekran kartım düşük kullanım yüzdesine sahibim. İki ekran kartı kullanımını nasıl %99'a çekebilirim. Oyunları 144 FPS'ye kitlemeye çalıştığımda ekran kartı ihtiyaç duyduğu yüzdede çalışıyor ve istediğim FPS'yi vermiyor veya düşmeler yaşıyor. @Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinizin darboğaz yapmadığından emin olduktan sonra Nvidia Control Panel'de Uygulama Ayarları kısmından oynadığınız oyun için SLI Modunu değiştirin. "Alternatif çerçeve oluşturmayı zorla" ayarı için 2 farklı seçenek vardır. Hangisi daha çok GPU kullanıyor ve yüksek FPS veriyorsa onu kullanırsınız. Bunun dışında yapabileceğiniz çok bir şey yok.

İkisini aynı anda %99'da çalıştırmanıza ne nvidia, ne msi, ne aegis ti'nin soğutma sistemi, ne de aegis ti'nin güç beslemesi müsade eder diye düşünüyorum. Oyun motorunun sli uyumluluğu da cabası.
Bu arada alakasız ama yazayım. Razer Blade 2017 ve 2018 serileri de güç beslemesinden çok çekti. Üstelik tek ekran kartlı disüstü olmalarına rağmen. 2019'da bu sorunu çözmüşler.

Son düzenleme:
Tüm yanıtlar için teşekkür ederim. Darboğaz testi yaptım ancak kesinlikle sorun yok. SLI konusunda özellikle 1000 serisinde olan yüzdelik performansı tam kullanmama sorunu hepsinde var evet ama bunu aşan kullanıcılar olmuş. Farklı çözüm önerilerinizi de okumak isterim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı