GTX 1070 Ti görüntü vermiyor

Osmandlr

Decapat
Merhabalar. Geçenlerde yeni bir ASUS ROG STRIX 1070 Ti aldım. Aldığım kişinin bilgisayarında çalışıyordu ama kendi kasama taktığımda monitör açılmadı. HDMI girişi ile denedim olmadı. DP ile denedim olmadı. Sıkıntı nerede? Sorun ne? Söylerseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Monitör menüsünü kurcalamanızı öneririm.
  • Kabloları kontrol edin. Özellikle ekran kartına takılan güç kablolalarını.
  • PSU dahil sistem bileşenlerini paylaşın.

Reyiz moral bozmak istemem ama bende de GTX 1050 Ti görüntü vermedi bügün, dün veriyordu bilgisayarcıda acı gerçeği öğrendim, ekran kartım yanmış.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Monitör menüsünü kurcalamanızı öneririm.
  • Kabloları kontrol edin. Özellikle ekran kartına takılan güç kablolalarını.
  • PSU dahil sistem bileşenlerini paylaşın.

Monitör menümde hiçbir şey yok. Çok eski model bir 60Hz Cbox kullanıyorum. Sadece görüntü ve kontrast ayarı yapılabiliyor. Herhangi bir giriş seçemiyorum. Ekran kartına 8 dişli bir kablo bağlanıyor ve onda da sıkıntı yok. Çünkü altındaki küçük beyaz ışık yanıyor.

Sistem i5 7500
8 GB RAM
Power Supply Platoon PL 9263
Anakartını henüz bilmiyorum

Monitör menümde hiçbir şey yok. Çok eski model bir 60Hz cbox kullanıyorum. Sadece görüntü ve kontrast ayarı yapılabiliyor. Herhangi bir giriş seçemiyorum. Ekran kartına 8 dişli bir kablo bağlanıyor ve onda da sıkıntı yok. Çünkü altındaki küçük beyaz ışık yanıyor.

Sistem i5 7500.
8 GB RAM.
Power Supply platoon PL 9263.
Anakartını henüz bilmiyorum.

Güç kaynağı çok kötü, kaliteli bir güç kaynağıyla görüntü almayı deneyin. Yine olmazsa anakart işlemci veya RAM'den olabilir.

• Sistemden gücü kesin. Prizden fişi çekin. BIOS pilini çıkarıp 5 dakika bekleyin. Ardından tekrar takıp sistemi çalıştırın.
  • Başka TV ya da monitör de deneyin.
  • RAM'leri kontrol edin. Eğer anakartınız da 4 tane RAM slotu var ise bu resim de göstediğim yerlere takın RAM'leri. Arasın da bir slot boş olmak kaydı ile.
1599518117076.png

Güç kaynağı çok kötü, kaliteli bir güç kaynağıyla görüntü almayı deneyin. Yine olmazsa anakart işlemci veya RAM'den olabilir.
Bundan önce Casper 300w vardı. Bilgisayarcı bu ekran kartını kaldırmaz diyip 500w taktı. Sizce sorun o mudur? Ekran kartımı başka bir kasada denersem daha daha netleşir mi durum?
  • Sistemden gücü kesin. Prizden fişi çekin. BIOS pilini çıkarıp 5 dakika bekleyin. Ardından tekrar takıp sistemi çalıştırın.
  • Başka TV ya da monitör de deneyin.
  • RAM'leri kontrol edin. Eğer anakartınız da 4 tane RAM slotu var ise bu resim de göstediğim yerlere takın RAM'leri. Arasın da bir slot boş olmak kaydı ile.
Eki Görüntüle 661087
Sadece 2 slot var. Diğer dediklerinizi yarın deneyeceğim.

Bundan önce Casper 300W vardı. Bilgisayarcı bu ekran kartını kaldırmaz deyip 500W taktı. Sizce sorun o mudur? Ekran kartımı başka bir kasada denersem daha daha netleşir mi durum?

Öncelikle @Trieetz hocamın söylediklerini uygulayın ve tekrardan sistemi çalıştırın. Yine görüntü gelmezse kaliteli bir güç kaynağı ile beraber ekran kartından görüntü almaya çalışın. Eğer yine görüntü gelmezse ekran kartını çıkartıp işlemciden görüntü almaya çalışın, gelmezse zaten sorunun anakart işlemci veya RAM'den olduğu ortaya çıkar.

Yeni konular

Geri
Yukarı