Çözüldü GTX 1070 Ti i3 10100F sistem oyunlarda düşük FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NM GRAFIK

Hectopat
Daha fazla  
Agalar sistemim şu;

GTX 1070 Ti.
i3 10100F.
16 GB RAM.
240 GB hard disk+ 240 GB SSD

Sorum şudur bu sistemde darboğaz var mıdır? Bir de oyunlarda düşük FPS sıkıntısı?

Düzenleme : Bir de aniden drop giriyor, bu her oyunda oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tamamdır yarın bakacağım

Evet güncel bütün driverler ama işlemciden emin değilim bildiğin bir program varsa yazarsan sevinirim

Knkm internette baktığımda mesela adamda GTX 1050 Ti var benden daha iyi FPS alıyor bu nasıl olabilir ki

Tamamdır yarın bakıp atacağım

GTA 5, Valorant, CS:GO

Oyunlar HDD'ye mi kurulu? İşlemci sıcaklığınız nedir oyunda iken? MSI Afterburner ile sıcaklık ve ekran kartı kullanım değerlerini atarsanız fena olmaz. Ama drop giriyor dediğinizde HDD kaynaklı olma olasılığı biraz daha yüksek.
Sıkıntı o zaman sürücüde değil gibi. Dediğim gibi o değerleri bir at bana. Bu arada oyunlar hala HDD'ye mi kurulu?
hatta sağlık durumlarında da baktım ssd de sıkıntı yok gibi hdd sağlığı iyice düşmüş acaba hdd sağlık durumu kötü ve o halde pc de takılı olması sıkıntı çıkarır mı yavaşlatma gibi belki sıkıntı ondadır.

hatta sağlık durumlarında da baktım ssd de sıkıntı yok gibi hdd sağlığı iyice düşmüş acaba hdd sağlık durumu kötü ve o halde pc de takılı olması sıkıntı çıkarır mı yavaşlatma gibi belki sıkıntı ondadır.
Sağlığı ciddi durumdaysa bırakın oyun oynamayı veri tutmak bile sakıncalı.

Her oyunda mı yapıyor bunu? Yoksa oyundan oyuna değişiklik gösteriyor mu?

Çoğu oyunda yapıyor hele de CS de 200 FPS'den aşağı düşmüyor oyun kasıyor gibi, ama Valorant da düzeldi onu anlamadım vallahi.

%20'lerde geziyor sistemi kötü etkiler değil mi takılı olması bile sıkıntı.

Windows SSD de kurulu fakat yine sistem de yavaşlatma yapar mı takılı olması halinde HDD'nin.

çoğu oyunda yapıyor hele de cs de 200 fps den aşşağı düşmüyor oyun kasıyor gibi, ama valo da düzeldi onu anlamadım valla

%20 lerde geziyor sistemi kötü etkiler değil mi takılı olması bile sıkıntı
O HDD ömrünün sonuna gelmiş diyebiliriz artık. Bu arada CS'de bende de yapıyor, ama grafikleri azıcık düşüğe alınca yavaşlık kendini bırakıp akıcılığı bırakıyor. Dediğin sıkıntıları aslında bende yaşıyorum.

windows ssd de kurulu fakat yine sistem de yavaşlatma yapar mı takılı olması halinde hdd'nin
Hayır sistemi yavaşlatmaz ama HDD'nin içindeki verileri silebilir bozabilir. Windows ile ilgili bir problem olabileceğini sanmıyorum.

O HDD ömrünün sonuna gelmiş diyebiliriz artık. Bu arada CS'de bende de yapıyor, ama grafikleri azıcık düşüğe alınca yavaşlık kendini bırakıp akıcılığı bırakıyor. Dediğin sıkıntıları aslında bende yaşıyorum.

Tamamdır oyun içi değerleri atacağım.

Hayır sistemi yavaşlatmaz ama HDD'nin içindeki verileri silebilir bozabilir. Windows ile ilgili bir problem olabileceğini sanmıyorum.

Oyun içi değerleri V-Sync açık iken mı yapayım yoksa kapalı iken mi?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    221,7 KB · Görüntüleme: 20
  • Ekran Alıntısıa.PNG
    Ekran Alıntısıa.PNG
    81,3 KB · Görüntüleme: 18
  • Ekran Alıntısıss.PNG
    Ekran Alıntısıss.PNG
    142,7 KB · Görüntüleme: 20