Çözüldü GTX 1070 Ti i3 10100F sistem oyunlarda düşük FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NM GRAFIK

Hectopat
Daha fazla  
Agalar sistemim şu;

GTX 1070 Ti.
i3 10100F.
16 GB RAM.
240 GB hard disk+ 240 GB SSD

Sorum şudur bu sistemde darboğaz var mıdır? Bir de oyunlarda düşük FPS sıkıntısı?

Düzenleme : Bir de aniden drop giriyor, bu her oyunda oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tamamdır yarın bakacağım

Evet güncel bütün driverler ama işlemciden emin değilim bildiğin bir program varsa yazarsan sevinirim

Knkm internette baktığımda mesela adamda GTX 1050 Ti var benden daha iyi FPS alıyor bu nasıl olabilir ki

Tamamdır yarın bakıp atacağım

GTA 5, Valorant, CS:GO

Oyunlar HDD'ye mi kurulu? İşlemci sıcaklığınız nedir oyunda iken? MSI Afterburner ile sıcaklık ve ekran kartı kullanım değerlerini atarsanız fena olmaz. Ama drop giriyor dediğinizde HDD kaynaklı olma olasılığı biraz daha yüksek.
Performans şu an şöyle işlemcinin

3.8GHz az oyunda iken işlemcinin kendinin normalde 4.30'a alması lazım maksimum bu Frekans'a çıkar Turbo Boost açık vaziyette. Bu ayarında açık olması hem ekran kartı beslemesini güçlendirir hem de rekabetçi oyunlardaki FPS'iniz artırır. İlk defa kapalı kullanan gördüm desem yeridir açıkçası.

3.8GHz az oyunda iken işlemcinin kendinin normalde 4.30'a alması lazım maksimum bu Frekans'a çıkar Turbo Boost açık vaziyette. Bu ayarında açık olması hem ekran kartı beslemesini güçlendirir hem de rekabetçi oyunlardaki FPS'iniz artırır. İlk defa kapalı kullanan gördüm desem yeridir açıkçası.

Kanka bilgisayar ile uğraşıyorum samimi söylüyorum ilk defa duydum desem yeridir.

Kesin konuşamam sonuçta. Ama görece FPS artışı elbette olacak. Dediğim framerate değeri de normale dönme şansı var. Çünkü rekabetçi oyunlar işlemci gücünü fazla kullanıyor.

YouTube'dan izledim de herkes güç seçeneklerinden yüksek performans alın olur demiş, BIOS'tan mı açayım güç seçeneklerinden ayarlasam yeterli midir?

Yeni konular

Geri
Yukarı