i3 10100F GTX 970 sistem oyunlarda düşük performans veriyor

Mehmet Karakol

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
8GB
SSD veya HDD modeli
KİOXİA 500GB SSD/TOSHİBA 1TB HDD
Ekran kartı
ZOTAC GTX970 AMP EXTREME EDİTİON
Anakart
ASUS H510M-K
İşlemci
İNTEL İ3 10100F
Selam.
Bilgisayarımı toplayalı 1 ay oldu ancak 1 ay önceki performansımı alamıyorum Malwarebytes ile tarama yaptım bir sorun yok
CS:GO'da en düşük ayarlarda 180 FPS'leri zor almaya başladım ve droplu bir şekilde
GTA 5 Valorant Forza Horizon gibi oyunlarda performans düşüşüm meydana çokca geldi.

Sistem özellikleri.
  • ASUS H510M-K anakart.
  • Zotac GTX970 AMP Extreme Edition.
  • Intel i3 10100F.
  • 8 GB RAM.
  • Kioxia 500 GB SSD.
  • Toshiba 1TB HDD.

Selam.
Bilgisayarımı toplayalı 1 ay oldu ancak 1 ay önceki performansımı alamıyorum Malwarebytes ile tarama yaptım bir sorun yok
CS:GO'da en düşük ayarlarda 180 FPS'leri zor almaya başladım ve droplu bir şekilde
GTA 5 Valorant Forza Horizon gibi oyunlarda performans düşüşüm meydana çokca geldi.

Sistem özellikleri.
  • ASUS H510M-K anakart.
  • Zotac GTX970 AMP Extreme Edition.
  • Intel i3 10100F.
  • 8 GB RAM.
  • Kioxia 500 GB SSD.
  • Toshiba 1TB HDD.
SSD için bad sector vs. taramalarını yapar mısınız? Windows da genel olarak yavaş/kasıyor mu?

GTX 970 bir tık zorlanmaya başladı artık, güncelliğini yitirdi maalesef.

8 GB RAM'de bir dezavantaj. 8x2 yaparsanız çift kanal ile performansınız artar.

Sorun ya RAM'den ya da depolama biriminden kaynaklı. Bana sorarsanız RAM, çünkü 8 GB artık yetersiz.

10100 ile CS Low'da 180 FPS hiç normal değil hocam.

CS:GO çift kanal RAM ile uçuyor 10700F 8 GB tek modül RAM ile 200 FPS verirken 2x8 yaptığımda 350-400 civarını zorladı 2 kat arttı resmen.

SSD için bad sector vs. taramalarını yapar mısınız? Windows da genel olarak yavaş/kasıyor mu?

Merhaba.
Hocam Windows 11 Home kullanıyorum ilk güncellediğimde işletim sistemi yavaştı güncellemeler ile düzeldi
SSD M.2 Kioxia durum %100 gözüküyor bir sıkıntı gözükmüyor 108 GB boş alan var.

CS:GO çift kanal RAM ile uçuyor 10700F 8 GB tek modül RAM ile 200 FPS verirken 2x8 yaptığımda 350-400 civarını zorladı 2 kat arttı resmen.

Selam.
Kasayı ilk topladığımda böyle bir sorunu yoktu 200 FPS'lerde 250 FPS'lerde geziyordu işlemci üzerinden canlı yayın açtığımda 160 180 bandında dolanıyordu Live for Speed gibi dandik bir oyunda 500 600 FPS alırken işletim sistemi değiştikten sonra ilk kez girdiğimde 130 110 FPS'lerdeydi şok oldum sorun işletim sistemimi virüsmü trojanmı yoksa 1 ayda hiç güncelleme almayan bir oyun kasayımı eskitti.

Sorun ya RAM'den ya da depolama biriminden kaynaklı. Bana sorarsanız RAM, çünkü 8 GB artık yetersiz.

10100 ile CS Low'da 180 FPS hiç normal değil hocam.

Merhaba Wus.
Depolama birminin ne gibi bir sorunu olabilir bilmiyorum ancak depolama biriminin kontrollerinde ikisi %100 çıkıyor sorun gözükmüyor tek sıkıntım PC de genel olarak bir performans düşüşü var antimalware ile tarama yapıyorum sorun yok ne gibi bir şey var PC de anlayamıyorum.

RAM az sebebin biri bu GTX 970 artık Forza 5 gibi oyunlarda sağlam zorlanıyor. MSI Afterburner ile sıcaklık testi yapmanızı öneririm.

Merhaba Rust'in;
Sorunum şu an PC de genel olarak bir performans düşüşü var işletim sistemi yükselttim bu sorun yaratır mı bilmiyorum bilgisayarda herhangi bir trojan vs bulunmuyor ama genel bir performans düşüşü var sistemi sıfır olarka topladım sadece ekran kartım 2. el oda minening çıkması vs değil tanıdığımdan aldığım bir kart 1 ay dolmadı daha.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Rust'in;
Sorunum şu an PC de genel olarak bir performans düşüşü var işletim sistemi yükselttim bu sorun yaratır mı bilmiyorum bilgisayarda herhangi bir trojan vs bulunmuyor ama genel bir performans düşüşü var sistemi sıfır olarka topladım sadece ekran kartım 2. el oda minening çıkması vs değil tanıdığımdan aldığım bir kart 1 ay dolmadı daha.

İşletim sistemini Windows 11 yaptıysanız ondan kaynaklı olabilir Windows 10 Pro 64 Bit tam uyumlu olur o sistemle.

İşletim sistemini Windows 11 yaptıysanız ondan kaynaklı olabilir Windows 10 Pro 64 Bit tam uyumlu olur o sistemle.

Pro olması şart mı? Bende orijinal Home key var ama eğer Pro şartsa Trendyol'de ByNoGame de satıyorlar 15 20 TL'ye onlardan alabilirim.

GTX 970 bir tık zorlanmaya başladı artık, güncelliğini yitirdi maalesef.

8 GB RAM'de bir dezavantaj. 8x2 yaparsanız çift kanal ile performansınız artar.

Merhaba elio;
Son zamanlarda genel performans düşüşü yaşıyorum işletim sistemi değiştim belki bundan kaynaklı olabilir virüs vs yok PC'de işletim sistemini tekrar Windows 10 yapıp dönüş sağlayacağım.

Pro olması şart mı? Bende orijinal Home key var ama eğer Pro şartsa Trendyol'de ByNoGame de satıyorlar 15 20 TL'ye onlardan alabilirim.

Merhaba elio;
Son zamanlarda genel performans düşüşü yaşıyorum işletim sistemi değiştim belki bundan kaynaklı olabilir virüs vs yok PC'de işletim sistemini tekrar Windows 10 yapıp dönüş sağlayacağım.
Home key'i sitesinden 1k gibi fiyatlara aldıysanız onu kurun derim. Ama böyle bir durum yoksa Win 10 pro her şekilde daha avantajlı

Yeni konular

Geri
Yukarı