Çözüldü GTX 1070 Ti i3 10100F sistem oyunlarda düşük FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NM GRAFIK

Hectopat
Daha fazla  
Agalar sistemim şu;

GTX 1070 Ti.
i3 10100F.
16 GB RAM.
240 GB hard disk+ 240 GB SSD

Sorum şudur bu sistemde darboğaz var mıdır? Bir de oyunlarda düşük FPS sıkıntısı?

Düzenleme : Bir de aniden drop giriyor, bu her oyunda oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tamamdır yarın bakacağım

Evet güncel bütün driverler ama işlemciden emin değilim bildiğin bir program varsa yazarsan sevinirim

Knkm internette baktığımda mesela adamda GTX 1050 Ti var benden daha iyi FPS alıyor bu nasıl olabilir ki

Tamamdır yarın bakıp atacağım

GTA 5, Valorant, CS:GO

Oyunlar HDD'ye mi kurulu? İşlemci sıcaklığınız nedir oyunda iken? MSI Afterburner ile sıcaklık ve ekran kartı kullanım değerlerini atarsanız fena olmaz. Ama drop giriyor dediğinizde HDD kaynaklı olma olasılığı biraz daha yüksek.
Tabii ki. Sisteminiz gayet güçlü aslında. Örneğin internette ki test videolarda 2 tane 8 GB yani 2x8 kullanıldığı için size göre daha fazla değer alıyorlar. Bu yüzden tek kanal RAM pek önermiyoruz.
Yok yani bazıları işlemci darboğaz yapıyor falan dedi ondan sıkıntı çıktı şimdi 1 tane daha 16 GB
alsam droplar ve fps düşüşü düzelecek değil mi ?
Tabii ki. Sisteminiz gayet güçlü aslında. Örneğin internette ki test videolarda 2 tane 8 GB yani 2x8 kullanıldığı için size göre daha fazla değer alıyorlar. Bu yüzden tek kanal RAM pek önermiyoruz.
Hocam mesaj yazdıysanız gözükmedi

Yok yani bazıları işlemci darboğaz yapıyor falan dedi ondan sıkıntı çıktı şimdi 1 tane daha 16 GB
alsam droplar ve fps düşüşü düzelecek değil mi ?
Tam olarak kökten düşer diyemem lakin önemli ölçüde düşeceği için gündelik kullanımda siz bunu fark etmeyeceksiniz bile. Ama en yeni AAA dediğimiz örneğin AC Valhalla gibi oyunlarda HDD kaynaklığı darboğazlarda baş gösterebilir. Onunda çaresi basit yeni bir SSD almak. Ama siz şimdilik ram kaynaklı olan darboğazı önleyeceğiniz için baya bir rahatlayacaksınız. :)

Tam olarak kökten düşer diyemem lakin önemli ölçüde düşeceği için gündelik kullanımda siz bunu fark etmeyeceksiniz bile. Ama en yeni AAA dediğimiz örneğin AC Valhalla gibi oyunlarda HDD kaynaklığı darboğazlarda baş gösterebilir. Onunda çaresi basit yeni bir SSD almak. Ama siz şimdilik ram kaynaklı olan SSD olan darboğazı önleyeceğiniz için baya bir rahatlayacaksınız. :)
Yok Yani Şu Valoda 200fps üstü almam lazım 90 a kadar düşüyor gta da 50 ye kadar yani bunlar düzelsin yeter
Yok Yani Şu Valoda 200fps üstü almam lazım 90 a kadar düşüyor gta da 50 ye kadar yani bunlar düzelsin yeter
dropu unutmayalım tabi
Tam olarak kökten düşer diyemem lakin önemli ölçüde düşeceği için gündelik kullanımda siz bunu fark etmeyeceksiniz bile. Ama en yeni AAA dediğimiz örneğin AC Valhalla gibi oyunlarda HDD kaynaklığı darboğazlarda baş gösterebilir. Onunda çaresi basit yeni bir SSD almak. Ama siz şimdilik RAM kaynaklı olan darboğazı önleyeceğiniz için bayağı bir rahatlayacaksınız. :)

Diğer kullanıcılarda aynı görüşte ise RAM alacağım teşekkürler. @xbea @Yener K. @Strider0628

dropu unutmayalım tabi

Diğer kullanıcılarda aynı görüşte ise RAM alacağım teşekkürler. @xbea @Yener K. @Strider0628
SSD yerine HDD olması ve RAM eksikliği benim bildiğim drop oluşmasına sebep olur, ancak FPS konusunda yardımcı olur mu bilemem. HDD değiştirmek FPS'e etki etmez muhtemelen ama RAM FPS artmasına yol açabilir.

SSD yerine HDD olması ve RAM eksikliği benim bildiğim drop oluşmasına sebep olur, ancak FPS konusunda yardımcı olur mu bilemem. HDD değiştirmek FPS'e etki etmez muhtemelen ama RAM FPS artmasına yol açabilir.

Zaten genel itibari ile o anlamda söylemek istedim. Çünkü doku yükleme olarak artık HDD'ler geride kalıyor. Bu da otomatik drop olarak HDD kaynaklı darboğaz demek.

Zaten genel itibari ile o anlamda söylemek istedim. Çünkü doku yükleme olarak artık HDD'ler geride kalıyor. Bu da otomatik drop olarak HDD kaynaklı darboğaz demek.
Yani HDD bu kadar az işlemci ve ekran kartı kullanımına yol açar mı? Bilemiyorum bir @Yener K. hocama sormak gerek.

Sizin adınıza çok sevindim hocam, umarım inşallah RAM alınca o FPS sorunu da çözülür.

Umarım RAM takınca olur olmazsa tekrar yazarım zaten.

RAM aldım FPS yükseldi, önceden de olduğu gibi oyunda FPS yüksek ama akıcı değil FPS'i kurtardık bu sefer de akıcı değil oyunlar monitör kaynaklı mıdır sizce?

@xbea
@Strider0628 ve diğer arkadaşlar

Umarım RAM takınca olur olmazsa tekrar yazarım zaten.

RAM aldım FPS yükseldi, önceden de olduğu gibi oyunda FPS yüksek ama akıcı değil FPS'i kurtardık bu sefer de akıcı değil oyunlar monitör kaynaklı mıdır sizce?

@xbea
@Strider0628 ve diğer arkadaşlar.

Monitörün kaç Hz bunu bir öğren eğer monitörün 60 Hz ise istersen 120 FPS al o akıcılığı göremezsin.

Geri
Yukarı