Çözüldü GTX 1070 Ti i3 10100F sistem oyunlarda düşük FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NM GRAFIK

Hectopat
Daha fazla  
Agalar sistemim şu;

GTX 1070 Ti.
i3 10100F.
16 GB RAM.
240 GB hard disk+ 240 GB SSD

Sorum şudur bu sistemde darboğaz var mıdır? Bir de oyunlarda düşük FPS sıkıntısı?

Düzenleme : Bir de aniden drop giriyor, bu her oyunda oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tamamdır yarın bakacağım

Evet güncel bütün driverler ama işlemciden emin değilim bildiğin bir program varsa yazarsan sevinirim

Knkm internette baktığımda mesela adamda GTX 1050 Ti var benden daha iyi FPS alıyor bu nasıl olabilir ki

Tamamdır yarın bakıp atacağım

GTA 5, Valorant, CS:GO

Oyunlar HDD'ye mi kurulu? İşlemci sıcaklığınız nedir oyunda iken? MSI Afterburner ile sıcaklık ve ekran kartı kullanım değerlerini atarsanız fena olmaz. Ama drop giriyor dediğinizde HDD kaynaklı olma olasılığı biraz daha yüksek.
Dostum hepsini aynı yaptım MSAA falan hep 0 gösteriyor.
O zaman sizin ekran kartınızda bir sorun var demektir. Sabaha arkadaşlar daha detaylı bakarlar, masaüstü bilgisayar kısmında donanım bilgisi olarak tecrübem az. Bundan dolayı size arıza hakkında detaylı ve teknik bir bilgi veremeyebilirim ama şu bir gerçek; o testte en kötü kart bile 3 FPS alıyor, yani ekran kartında bir sorun var yada siz yanlış yaptınız testi. Eğer siz yanlış yapmadıysanız o zaman ekran kartınızda ya yazılımsal yada donanımsal bir sorun var demektir.

O zaman sizin ekran kartınızda bir sorun var demektir. Sabaha arkadaşlar daha detaylı bakarlar, masaüstü bilgisayar kısmında donanım bilgisi olarak tecrübem az. Bundan dolayı size arıza hakkında detaylı ve teknik bir bilgi veremeyebilirim ama şu bir gerçek; o testte en kötü kart bile 3 FPS alıyor, yani ekran kartında bir sorun var ya da siz yanlış yaptınız testi. Eğer siz yanlış yapmadıysanız o zaman ekran kartınızda ya yazılımsal ya da donanımsal bir sorun var demektir.

Knkam resimlere baktım da 0 göstermiş yanlışlık olmuş orası 97-100 arası FPS'ler.
1920x1080 hocam.

Testleri yapıp atacağım.

Bir de reis istiyorsan DC'den ekran açıp beraber yapalım.

Buyurun kanka bu ekrandan mı bir şey bakılacak yoksa başka bir şey yapayım mı?

Agalar 0 FPS göstermiş de orası 97-100 FPS arasında gidiyor.
O zaman sizin ekran kartınızda bir sorun var demektir. Sabaha arkadaşlar daha detaylı bakarlar, masaüstü bilgisayar kısmında donanım bilgisi olarak tecrübem az. Bundan dolayı size arıza hakkında detaylı ve teknik bir bilgi veremeyebilirim ama şu bir gerçek; o testte en kötü kart bile 3 FPS alıyor, yani ekran kartında bir sorun var ya da siz yanlış yaptınız testi. Eğer siz yanlış yapmadıysanız o zaman ekran kartınızda ya yazılımsal ya da donanımsal bir sorun var demektir.

Hocam ben PSU'dan kaynaklı olduğunu düşünüyorum, biliyorsunuz ki 1070 Ti 2060 Super'den daha fazla Watt çekiyor, 550 Watt o bilgisayar için yetersiz gibi.

Yetersiz olsa kapanırdı.

O zaman sizin ekran kartınızda bir sorun var demektir. Sabaha arkadaşlar daha detaylı bakarlar, masaüstü bilgisayar kısmında donanım bilgisi olarak tecrübem az. Bundan dolayı size arıza hakkında detaylı ve teknik bir bilgi veremeyebilirim ama şu bir gerçek; o testte en kötü kart bile 3 FPS alıyor, yani ekran kartında bir sorun var yada siz yanlış yaptınız testi. Eğer siz yanlış yapmadıysanız o zaman ekran kartınızda ya yazılımsal yada donanımsal bir sorun var demektir.
Kankam isterseniz DC'den ekran açıp oyunlarda düşük-yüksek ayar yapayım bakalım beraber.

Son düzenleme:
Knkam resimlere baktım da 0 göstermiş yanlışlık olmuş orası 97-100 arası FPS'ler.

Agalar 0 FPS göstermiş de orası 97-100 FPS arasında gidiyor.

Kankam isterseniz DC'den ekran açıp oyunlarda düşük-yüksek ayar yapayım bakalım beraber.
Hocam FurMark testinin tüm sonuçlarını bir daha yaparak atar mısınız? Tüm çıkan sonuç ekranlarını atarsanız sevinirim.

Hocam FurMark testinin tüm sonuçlarını bir daha yaparak atar mısınız? Tüm çıkan sonuç ekranlarını atarsanız sevinirim.
Buyur kanka.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (51).png
    Ekran Görüntüsü (51).png
    3,6 MB · Görüntüleme: 23
Konuya baktım. Daha önceki testlerde 0 FPS olayı garipti. 1080P ve 8XMSSA için ise ortalama 40 üstü iyi gibi. Zaten oyunlar bu test kadar zorlamaz. İ3 10100F için ise bu ekran kartını besleyebilir diye düşünüyorum.

Konuya baktım. Daha önceki testlerde 0 FPS olayı garipti. 1080P ve 8XMSSA için ise ortalama 40 üstü iyi gibi. Zaten oyunlar bu test kadar zorlamaz. İ3 10100F için ise bu ekran kartını besleyebilir diye düşünüyorum.
Hocam o zaman sizce sorun nerede? Açıkçası benim bilgim tükenmiş bulunmakta.

Konuya baktım. Daha önceki testlerde 0 FPS olayı garipti. 1080p ve 8xmssa için ise ortalama 40 üstü iyi gibi. Zaten oyunlar bu test kadar zorlamaz. i3 10100F için ise bu ekran kartını besleyebilir diye düşünüyorum.

Hocam merhaba GTA V'e Valorant gıbı oyunlarda FPS düşmesi yıyıp FPS düşüşü yaşıyorum bazı arkadaşlar işlemci darboğaz diyor bazıları ise tek slot RAM kullandığın için diyor.

Hocam o zaman sizce sorun nerede? Açıkçası benim bilgim tükenmiş bulunmakta.
Afterburner değerlerinin görüntüsüne de baktım. İşlemci ve ekran kartı kullanım değerleri de düşük. Sıcaklık değerleri ise iyi. İlk defa böyle değerler gördüm diyebilirim. Ekran kartı da sıkıntılı olabilir. Darboğaz bile olsa bu kadar az kullanması normal değil gibi.
@NM GRAFIK, tek kanal RAM ile çift kanal RAM fark eder. Fakat bu durum AMD sistemlerde daha çok fark eder.

Yeni konular

Geri
Yukarı