GTX 1070 Ti LOL FPS drop sorunu

TRFlash

Hectopat
LOL'de oyun başladıktan 1 dakika sonra 250 FPS'den 120-140'a düşüyor.

Bilgisayar x64 bit tabanlı işletim sistemi içeriyor ama görev yöneticisinde neden 32 bit diye gözüküyor acaba bir fikri olan var mı?

x3.png

xxx.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizden kaynaklı bir sorun olduğunu sanmıyorum oyundan kaynaklı bir problem aynı sorunu bende yaşıyorum takım savaşlarında olsun ya da olmasın fark etmiyor birden drop giriyor oyundan kaynaklı bir problem olabilir yakın zamanda düzeltirler diye umut ediyorum.

LOL işlemci bazlı bir oyundur ve işlemcinizin aynısını bende kullanıyorum aynı FPS değerlerini alıyorum yani gayet normal.

Şuradan örneklendireyim, oyun başı dediğiniz kısım base denilen en baştaki yer ise, orada benim ekran kartım da 250 FPS veriyor. Koridora gidince FPS 180-160 civarına iniyor. Tabi bende bütün ayarlar en düşükte o ayrı mesele.

Şuradan örneklendireyim, oyun başı dediğiniz kısım base denilen en baştaki yer ise, orada benim ekran kartım da 250 FPS veriyor. Koridora gidince FPS 180-160 civarına iniyor. Tabi bende bütün ayarlar en düşükte o ayrı mesele.

Ayarları yükseğe çeksenizde FPS değişmez oyun başı 250 vermesi normal söylediğim gibi aynısını bende yaşıyorum ki bu durum anormal bir durum değil her PC'de oyun başı fazla veriyor koridora girdiğinizde efektler minyonlar kuleler skiller gibi etkenler zaten FPS düşürüyor ki FPS gayet yeterli sizi neden bu kadar rahatsız etti onu anlayamadım.

Ayarları yükseğe çeksenizde FPS değişmez oyun başı 250 vermesi normal söylediğim gibi aynısını bende yaşıyorum ki bu durum anormal bir durum değil her PC'de oyun başı fazla veriyor koridora girdiğinizde efektler minyonlar kuleler skiller gibi etkenler zaten FPS düşürüyor ki FPS gayet yeterli sizi neden bu kadar rahatsız etti onu anlayamadım.
Konu sahibi ben değilim, sorunun sebebini anlattım.

Geri
Yukarı