GTX 1070 Ti Sistem Düşük Performans Sorunu

EnesSönmezzz

Decapat
Arkadaşlar henüz 1 ay olmadan önce bir bilgisayar topladım, özellikleri:
  • MSI GTX 1070 Tİ 8GB 256 BİT GDDR5
  • AMD RYZEN 7 1700 3.0/3.7GHZ 20M
  • 8 GB 3200MHZ DDR4 HX432C18FB2 -KINGSTON
  • ASUS PRIME A320M-K DDR4
  • 240 GB EZCOOL SSD
  • 1 TB SEAGATE 7200 RPM
Bu sistemde Arma 3 gibi oyunda 40 kişilik bir serverda en düşük ayarda 30 FPS alıyorum.
Dayz oyununda 90 kişilik bir serverda maks. 50 FPS alıyorum.
Sürücülerim tamamen güncel, internet hızım gayet iyi. Sizce problem ne olabilir, yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim.

Singleplayer oynarken kaç FPS alıyorsunuz? Arma 3'te singleplayer oynarken FPS 100'ün altına inmiyordu. Herhangi bir servera girince de 60'ın üstüne çıkmıyordu.

Arma 3'de bu FPS değerlerini alman çok normal. Oyunda büyük bir optimizasyon sıkıntısı var. Sunucuların doluluğuna bağlı olarak da FPS düşüşü oluyor Arma'da.

Bu sisteme a320 anakart olmamış. Keşke b450 anakart alsaydınız. Rami 16 gb yükseltmeyi deneyebilirsiniz. PSU nedir ? Psu yetmiyor olabilir.
Merhaba tekrardan PSU 1050.
Bahsettiğiniz oyunlarda optimizasyon sorunları mevcut. Bunun dışında AMD Ryzen işlemcilerde tek kanal RAM kullanılması tavsiye edilmiyor.

Başka hangi oyunları denediniz?
Daha öncelerinde apex , cs go , lol oynadım bi sorunla karşılaşmadım. Dediğiniz gibi bir adet RAM eklemeyi düşünüyorum sisteme.
Arma 3'de bu FPS değerlerini alman çok normal. Oyunda büyük bir optimizasyon sıkıntısı var. Sunucuların doluluğuna bağlı olarak da FPS düşüşü oluyor Arma'da.
Haklısınız ama kafama takılan şey benden daha düşük donanıma sahip olmalarına rağmen aynı anda benden yüksek fps alan arkadaşlarım. Sebebi benim bilgisayarımın performansına bağlı birşeyler olabilir mi ?

Singleplayer oynarken kaç FPS alıyorsunuz? Arma 3'te singleplayer oynarken FPS 100'ün altına inmiyordu. Herhangi bir servera girince de 60'ın üstüne çıkmıyordu.
Teşekkür ederim öncelikle ama singleplayer olmasına rağmen 40 fps alıyorum.

Son düzenleme:
Yalnız bahsettiğiniz oyunlarda aşırı bir fark beklemeyin. Çünkü dediğim gibi optimizasyonu sıkıntılı oyunlar ikisi de.

Yani sırf onun için alacaksanız almayın. Genel performans için elbette daha iyi olacaktır.
Yani şuan bundan başka sürekli oynadığım oyun yok. Ama deniyeceğim belki bir çare. Çok fazla para verdim bu sisteme ve bu şekilde can sıkıcı bir kasma yaşıyorum. Bir yolu olmalı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı