GTX 1070 Ti sistemde CoD Warzone FPS sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

BerkayM53

Femtopat
Merhaba Arkadaşlar,

İki hafta önce aldığım bilgisayarım:

Intel i5 9400F işlemci
ASUS ROG STRIX 1070 Ti ekran kartı
16 GB RAM
B360F PLUS ASUS anakart
500 GB Toshiba SSD
2 TB Seagate HD
240mm sıvı soğutması

ASUS VG278QR (165Hz, 0.5 ms tepkime süresine sahip monitör)
Bu sistemle Call of Duty Warzone'da Low ve High grafiktede aynı FPS'i elde ediyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Oyunu silip tekrardan yükledim ancak bir değişiklik olmadı, FPS'im 80-100 arası gidiyor. İnternette videoları izledim, bu işlemci ve bu ekran kartıyla adamlar minimum 100 FPS alıyor. Benim FPS'im arada 60'a bile düşüyor. Nedeni nedir acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam oyun içi CPU ve GPU kullanımlarını atabilirseniz daha iyi bakarız.
1600033705654.png

Ekran kartı driverı güncel Windows güncel Driver Booster'da güncel.

Driver Booster kullanmayın sürücüleri elle kurmanız çok daha iyi olur ara sıra otomatik olarak yanlış sürücü kurduğu olabiliyor. Bu arada bilgisayarı uygun fiyata aldıysanız problem yok illaki kazık yiyeceksiniz diye bir kaide yok. Zaten siz bu bilgisayarı 0 almaya kalksanız RTX olmadığını varsayarsak maksimum takacağınız kart GTX 1660 Ti ki bu da GTX 1070'e eşdeğer bir kart.

Selam.

Driver Booster kullanılmamalıdır. Eğer kullandıysanız sistemi kararsız hâle getirmesi sebebiyle performans sorunları yaşıyor olabilirsiniz. Driver Booster'ın etkilerinden tamamen kurtulmak istiyorsanız temiz kurulum yapmanız lazım.

Temiz kurulum sonrası el ile ekran kartı sürücünüzü kurun, diğer sürücüleri Windows Update halledecektir. Ondan sonra sorun devam ediyor mu diye kontrol edin. Eğer sorun devam ediyorsa belirtin ve başka çözümler arayalım.

Hocam RAM'leriniz 16 GB fakat kaç MHz acaba? 2666 MHz ile 3600 MHz RAM arasında 30-40 FPS fark var. Warzone 16 GB RAM dışında yüksek frekanslı RAM istiyor işlemci ve ekran kartından tam performans alabilmek için.
2666 mhz ancak anakartın desteklediği en yüksek frekans 2666 mhz
Driver Booster kullanmayın sürücüleri elle kurmanız çok daha iyi olur ara sıra otomatik olarak yanlış sürücü kurduğu olabiliyor. Bu arada bilgisayarı uygun fiyata aldıysanız problem yok illaki kazık yiyeceksiniz diye bir kaide yok. Zaten siz bu bilgisayarı 0 almaya kalksanız RTX olmadığını varsayarsak maksimum takacağınız kart GTX 1660 Ti ki bu da GTX 1070'e eşdeğer bir kart.
teşekkür ederim format atıp tekrardan yükleyeceğim ikince el aldım kasanın fiyatı 5000tl

Selam.

Driver Booster kullanılmamalıdır. Eğer kullandıysanız sistemi kararsız hâle getirmesi sebebiyle performans sorunları yaşıyor olabilirsiniz. Driver Booster'ın etkilerinden tamamen kurtulmak istiyorsanız temiz kurulum yapmanız lazım.

Temiz kurulum sonrası el ile ekran kartı sürücünüzü kurun, diğer sürücüleri Windows Update halledecektir. Ondan sonra sorun devam ediyor mu diye kontrol edin. Eğer sorun devam ediyorsa belirtin ve başka çözümler arayalım.
Teşekkür ederim ancak sorun orda da değil driver boosterı bugün kurdum ve güncelleme yaptım ekran kartının driverinini nvidia geforce uygulamasından yaptım bu skıntı aldığımdan beri mevcut olan bir sıkıntı

2666 MHz ancak anakartın desteklediği en yüksek frekans 2666 MHz.

Anakartınız overclock yapılabiliyorsa overclock yapıp daha yüksek frekanslı RAM'lar takarak daha yüksek FPS değerleri alabilirsiniz. Keske sistemi satın almadan önce forumda açsaydınız bu konuyu daha iyi bir anakart tavsiye ederdik size anakart yani temel kötü olunca bütün sistem zora giriyor. PSU'nuzun gücü de ne kadar? Belki o yetersiz kalıyordur 1070 Ti'yi beslemeye.

Teşekkür ederim ancak sorun orda da değil driver boosterı bugün kurdum ve güncelleme yaptım ekran kartının driverinini nvidia geforce uygulamasından yaptım bu skıntı aldığımdan beri mevcut olan bir sıkıntı
Diğer oyunlarda bir sıkıntı var mı? Oyun içi değerlerinizi MSI Afterburner programını kullanarak paylaşabilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı