GTX 1070 Ti ve 75 Hz Monitör

Berkezerss

Hectopat
Selam arkadaşlar, size bir sorum olacak. Ben MSI 1070 Ti Armor ve Ryzen 5 1500x işlemci almayı düşünüyorum. Monitörüm AOC 21.5 inç 75 Hz gaming monitör, ekranim 75 Hz olduğu için ben PUBG, CS:GO, Fortine gibi oyunlarda FPS drop yaşar mıyım, bir sıkıntı çeker miyim? Ben online oyun seven biriyim.
Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörünün FPS drop ile herhangi bir alakası olmaz. Monitörün sadece aldığın FPS kadarını görmene ve hissetmene yardımcı olacaktır. Örneğin bir oyunda 100 FPS alıyorsan, monitörün 75Hz olduğundan dolayı sana 75 FPS'lik bir deneyim sunacaktır ve 75 FPS'in üzerine çıktıkça görüntülerde yırtılmalar meydana gelecektir. Bu sebeple oyunları 75 FPS'e sabitlemende fayda var.

Droplar ise işlemci, ram ve sıcaklık gibi şeylerin çıkaracağı problemlerden dolayı kaynaklanır.

Ryzen 5 1600 GTX 1080 ve AOC G2260VWQ6 21.5 75hz kullanıyorum ben de hiç de öyle bi sıkıntı hissetmedim bence gayet keyifli deneyimler sunuyorlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı