GTX 1070 Ti ve AMD Ryzen 1700 - Bilgisayarın Kapanması

DDundar

Hectopat
Bilgisayarımı 1 yıldır kullanıyorum, ilk defa başıma böyle bir sorun geldi. Akşam bilgisayarı açık bırakıp yattım, sabaha kendini kapatmış, anakart ışığı yanıyordu ama güç düğmesine bastığımda çalışmadı. Güç kaynağının kablosunu tak çıkar yapıp tekrar düğmeye basınca çalışmaya başladı. Bu sorun ne ile alakalı yardımcı olabilir misiniz?

• Asus GTX 1070 Ti
  • Asus ROG Strix X370-F
  • AMD Ryzen 1700
  • Gskill TridentZ Series 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz
  • Thermaltake Toughpower Grand 750W Full Modular 80 Plus Gold 14 cm RGB led Fanlı

Isınmış veya küçük bir kısa devre oluşmuştur anakart ise kendini yakmamak için koruma moduna almıştır.
Korkacak bişey yok bende de aynısı olmuştu Asus PRIME B450-PLUS anakartta
Şuan sürekli bir kendini kapamaya aldı bazen 3-4 saat bazen 10 15 dk sonra tak kapanıyor ısınma kaynaklı bir sorun değil sanırım anakart ışığı yanmasına rağmen bilgisayarı başlatmıyor dediğin gibi bir şey var onu korumak için kapıyor çözemedim

Şuan sürekli bir kendini kapamaya aldı bazen 3-4 saat bazen 10 15 dk sonra tak kapanıyor ısınma kaynaklı bir sorun değil sanırım anakart ışığı yanmasına rağmen bilgisayarı başlatmıyor dediğin gibi bir şey var onu korumak için kapıyor çözemedim
Hocam ürünün garantisi devam ediyor mu?
Eğer ediyorsa hiç uğraşmayın garantiye verin bende de o sorun oluştuğunda garantiye yollamıştım 2 hafta da yaptılar verdiler :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı