Gtx 1070 ve 1080'in Türkiye Fiyatı

4K Adam

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Gtx 1070, 1070 Founders Edition, 1080, 1080 Founders Edition'un Türkiye fiyatı sizce kaç para olur. 1080 599 dolar yani şu anki dolar fiyatıyla yaklaşık 1750 TL. Türkiye'de kaç TL'ye satılır ?

Biraz konu dışı olacak ama benim size bir maruzatım olacak.
NVIDIA'nın çıkardığı bu kartların tuttuğunu varsayalım.
Yani çok satılıp, tercih edildiğini varsayalım. (Böyle olacağını umuyorum.)
AMD bu işe sinirlenmeyecek mi?

Gtx 1070 minimum 1750 TL olacaktır. Gtx 1080 ise 2800'den aşağı olmaz. Gtx 970 ortalama 300-350 dolardan yani 1000 TL'den satılıyor ama Türkiye fiyatı 1400 TL civarında. 980 TI ise 650 dolardan satılıyor bu da 1800 TL'ye denk geliyor. Türkiye fiyatı 3000 TL'de seyrediyor. Newegg sitesinden hangi kart kaç dolar bakabilirsiniz. Çok yüksek ihtimal dediğim gibi olacak.

Edit: 2850 lira olarak duyuruldu. Tahminim tuttu :D

Kesinlikle sağlam bir hamle yapmalı ki F/P de öncü olabilsin bakalım DDR5x mi HBM mi kazancak, çok merak ediyorum Nvidanın ki gibi bir hamle yapılacak mı :D

Suanda kullandigim anakart bana ileride sorun cıkartır mı acaba sistemi yenilemek istesem vs.
Evet 1 haziranda AMD yeni polaris mimarili kartlarını tanıtacak. Tutulma meselesi ise bence AMD ekran kartlarında polaris olarak işlemcide zen olarak rekabeti kızıştıracak.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı