GTX 1070 ve i5 6600K sistem düşük GPU kullanımı sorunu

Yusuf Gürkan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar GTX 1070'le beraber i5 6600K kullanıyorum. MSI Afterburner ile fan hızına eski kartımda olduğu gibi müdahale edemiyorum. Ne periyotta ayar yaparak ne de manuel olarak geri %36'ya çekiyor en fazla kendi kendine ve genellikle çalışmıyor. Fan Zerofrozr sistemini kullanıyor. Asıl konu oyunlarda genellikle GPU kullanımı düşük, max %60 civari. FPS yüksek. İşlemci kullanımım 4.10 GHz overclock edildiği haliyle %99'larda. Çok nadir olarak takılmalar olabiliyor. Bu iki soruna çözüm nedir ? Ayrıca sebep nedendir ? PSU gerekli gücü sağlamıyor mu acaba ? 600 Watt Zalman PSU kullanıyorum. (Beraberinde 7 fan var kasada ).

Son düzenleyen: Moderatör:
Gtx 1060 6g ve i5 6600 sahibiyim . Battlefield 1'de aynı sorunu ben de yaşıyorum. CPU %100de seyrederken GPU' %99 ile çalışmıyor ve ani fps dropları yiyorum. Üzgünüm ki bunun nedeni CPU'nun BF1 için yetersiz kalmasi. Kayıt defterinden oyunu yüksek öncelikli ata performansta iyileşme görürsün.
Dediğinizi açık şekilde anlatırsaniz sevinirim

Ekran kartı her zaman %100 çalışmaz ortalama bir fps verir örnek gta full hd full ayarda gtx 1080ti de 200 fps alamazsın 120fps alırsın kartın %70 i çalışır işlemcin istediği kadar yüksek olsun.Kaldıki 6600k güçlü bir işlemci tam performanslı çalışıyor ama ekran kartı gerektiği kadar çalışıyor sorun değil bence iyi birşey bu kartın ömrünü uzatıyor.

Battlefield'in resmi forumunda da bir çok i5 kullanıcısı bizimle aynı dertten müzdarip. Kartlarından asla tam performans alamıyorlar. %99 performans verirken bi anda %50'ye hatta %40a düşüyor kartın kullanım oranı. Bu da ani fps droplara ve iteklemelere neden oluyor. Dedigim şey ise bu. [Performace Boost] How to set Process Priority permanently
Ben de cpu kullanımını %80*%90'lara kadar çekti haliyle gpu kullanımım da daha stabil oldu ve drop yaşamamaya başadim

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı