GTX 1070 ve İ7 7700 GTA V Düşük FPS

wayzear

Kilopat
Yer
İsveç
Daha fazla  
Merhabalar önceden sorun yaşamıyordum güzel FPS değerleri alıyordum ama GTA V'de ayarları en yükseğe alıyorum GPU kullanımı artıyor biraz ama bu sefer FPS düşüyor ve bu sadece GTA V'de olan birşey değil PUBG takılmalar oluyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Sistemim:
Ekran kartı: GTX 1070
İşlemci: İ7 7700
RAM: 8 GB 2133 MHz

download (1).png

BU da MSı Afterburner görüntüsü.

Son düzenleyen: Moderatör:
O sisteme göre RAM'i hiç olmazsa 16 GB tutsaydın... Onu da geçtim MHz değeri de düşük.
Şu anlık önerebileceğim şey yalnızca ekran kartını güncellemen veya BIOS'unu güncellemen olur

Ram 16 GB yaparsan sorunun büyük bölümünü çözmüş oluruz bence. Aynı zamanda ekran kartını, rami ve işlemciyi biraz overclock'la stabil olacak şekilde ve ekran kartının en son driverını indirdiğine güncel olduğuna emin ol.

Selam. Sorun kesinlikle nVidia sürücü sorunu :) Aynı sistemi kullanıyorum ve benzer sorunları GTA V başta olmak üzere diğer oyunlarda da yaşadım. 387.92 numaralı sürücüyü yüklerseniz GTA V sorununu kesin olarak çözersiniz ama son 1-2 yıl içinde çıkan oyunlar illa güncel sürücü istediğinden bazıları ya açılmayacaktır ya da oyun sırasında uyarı verecektir (Assasin's Creed'de FPS düşüşü dahi olabilir) GTA V, Witcher 3, Dirt Rally, Rise of the Tomb Raider'da performans artışı garanti...

Ram 16 GB yaparsan sorunun büyük bölümünü çözmüş oluruz bence. Aynı zamanda ekran kartını, rami ve işlemciyi biraz overclock'la stabil olacak şekilde ve ekran kartının en son driverını indirdiğine güncel olduğuna emin ol.

O işlemci overclock olmaz. Çarpan kilidi kapalı.

Selam. Sorun kesinlikle nVidia sürücü sorunu :) Aynı sistemi kullanıyorum ve benzer sorunları GTA V başta olmak üzere diğer oyunlarda da yaşadım. 387.92 numaralı sürücüyü yüklerseniz GTA V sorununu kesin olarak çözersiniz ama son 1-2 yıl içinde çıkan oyunlar illa güncel sürücü istediğinden bazıları ya açılmayacaktır ya da oyun sırasında uyarı verecektir (Assasin's Creed'de FPS düşüşü dahi olabilir) GTA V, Witcher 3, Dirt Rally, Rise of the Tomb Raider'da performans artışı garanti...
Hemen deneyip geri bildirim yapacağım teşekkürler öneri için.
Sorunun RAM kaynaklı olduğundan ne kadar eminiz ona göre RAM takviyesi yapacağım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı