GTX 1070 vs 1070 Ti vs RX580

Hocam "gamepower gibi markaların donanımlarını önermiyorum" diyenlerin lütfen daha önce önermedikleri markaların donanımlarını kullanıp kullanmadıklarını sorun, ona göre hareket edin.. Ben gamepower iceberg240 sıvı soğutma kullanmaktayım inanılmaz memnunum..
Bende oyüzden sordum en başta zaten. Youtubede donanım arşivi kanalı da paylaştı o markayı. Ve genelde o kanal iyi olmayan şeyleri paylaşmaz.
1070TI al geç dostum.
Normalde bende 1070ti yi almayı düşünüyodum ama bütçem max 2500 tl ve orda belirttiğim msi z97 gaming 5 modelini daha almadım alacağım 630 tl. Kendi ekran kartımı satabilsem 1070ti ye 1700 tl civarı para vereceğim normal 1070 e 1500 tl vereceğim. Bunların yanında kasa ve işlemci soğutucu da alacağım için 2500 ü zaten geçiyor. Alacağım kasa Dark N10 Pro 340 tl. Bunlar 2470 tl yapıyor birde işlemci soğutucu alacağım ona da max 300 tl desek 2800 tl ye kadar çıkıyor ki onu zar zor tamamlayacağım zaten.

Bende oyüzden sordum en başta zaten. Youtubede donanım arşivi kanalı da paylaştı o markayı. Ve genelde o kanal iyi olmayan şeyleri paylaşmaz./QUOTE]

HHangi kanal paylaşmış, nasıl değerlendirmiş bilmiyorum ama ben markalara ve daha çok önyargılı davranılan markalara şans vermeyi seven bir insanım ve nitekim bu özelliğimle geçtiğimiz sene bir adet bahsi geçen sıvı soğutmayı aldım, iyi ki de daha fazla para verip başka bir marka almamışım diyorum. Bu arada ben aldığım zaman 320tl gibi bir fiyata tekabül ediyordu.. İmzamdaki sistemle kullanmaktayım sıvı soğutucuyu, ayrıyetten 2 adet fan daha alıp giriş-çıkış olarak kullandım radyatör üzerinde.. Gönül rahatlığıyla alıp kullanabilirsin..

Bütçem biraz sıkıntıya girdi bazı yerlerden kısmam gerek hava soğutma olarak Cooler Master Hyper T4 alacağım. Kasa olarak Dark N10 Pro alacaktım psu da sıfır evga 600w 80+ psu bulmuştum 360 tl ye. O da biraz bütçemi zorladı belki bi şekilde alırım ama onun yerine gözüme şey çarptı. Dark N10 Pro nun direk psu ile olan versiyonu var 600w 80+ bronze. Bi 100 tl falan kar ettiriyo bana. Bazı kişiler psu olarak Dark’a güvenilmez diyor sizce 1070 i riske atmayıp direk evgayı mı alayım yoksa dark da alınır mı?

Bütçem biraz sıkıntıya girdi bazı yerlerden kısmam gerek hava soğutma olarak Cooler Master Hyper T4 alacağım. Kasa olarak Dark N10 Pro alacaktım psu da sıfır evga 600w 80+ psu bulmuştum 360 tl ye. O da biraz bütçemi zorladı belki bi şekilde alırım ama onun yerine gözüme şey çarptı. Dark N10 Pro nun direk psu ile olan versiyonu var 600w 80+ bronze. Bi 100 tl falan kar ettiriyo bana. Bazı kişiler psu olarak Dark’a güvenilmez diyor sizce 1070 i riske atmayıp direk evgayı mı alayım yoksa dark da alınır mı?
Ben RX 590la Dark Spartan 600w 80+ kullanıyorum.Bir problem yok.RX 590 1070ten fazla güç tüketiyor diye biliyorum.

Hayır besleme anlamında değil Dark’ın ürünleri kaliteli olmuyor diyolar uzun vadede zarar verir vs. gibi. Bu doğru mu?

Alacagın ekran kartında mutlaka fatura iste ve ekran kartı markasının sitesinden kontrol et aynı ürün mü diye.Eger ki fatura da birkaç tane ekran kartı varsa %100 mining kartıdır.Mining kartlarından uzak dur derim eger ki alacagin kisi yabanciysa.

İndirim zamanları 3 kez GTX 1070 Ti Ekran kartını GTX 1070'den 150 TL daha ucuza gördüm. Sıfır piyasasında indirim zamanları GTX 1070'den daha ucuza inen 1070 Ti ekran kartı, 2. el alırken GTX 1070'den çok pahalı olmaması lazım. Sonuçta kafalarına göre fiyat çekiyorlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı