GTX 1070 vs GTX 1070 Ti

Yessjett

Hectopat
Daha fazla  
Bu cuma black friday var ve Amazon.com'dan ekran kartı alacağım. Yazın GTX 1080 alırım diye düşünüyordum dolar bu kadar yüksek değildi 3.50, 3.60 civarındaydı. Fakat şimdi dolar artınca biraz hayal oldu bana. GTX 1070 ve 1070 Ti ilgimi çekti. Hangisini tercih etmem daha doğru olur? Bir de benim 500W +80 PSU'm var. En ince ayrıntısına kadar hesapladığımızda GTX 1080 yük altında PSU'm yetiyordu. Yani dolayısıyla GTX 1070'e de yeteceğini düşünüyorum.
  • İşlemcim: Ryzen 1600
  • RAM: 8GB 3000MHz
  • Anakart: Gigabyte AB350

İşlemci hariç hepsini Amazon'dan aldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fakat PSU'm yeterli gelecek midir O.C için veya O.C işlemi olmadan ? Yani 1070Tİ tercih etmem daha iyi olur diyorsunuz. Eğer indirim oranlarında büyük fark olursa 1070'i tercih ederim. Olmazsa Tİ

Sorun olmaz. GTX 1070Ti için 500W 80+ PSU'n yeterli olacaktır. Zira öyle bir PSU ile GTX 1080 kullananlar var. Sen yine de PSU'nun marka ve modelini belirtir misin?

Gayet kaliteli ve verimli bir PSU'nuz mevcut. Sorun olmaz GTX 1080 bile takabilirsiniz... :)

Çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız... :)
Peki RAM'imi 16 yapmaya gerek var mı sizce ?
Bir de aslında SSD almam lazım bilgisayarım çok yavaşlamaya başladı 5 yıllık 1TB harddiskimi kullanıyorum. Bunu depo olarak kullanmayı SSD'yi 250GB Samsung Evo 960 almayı düşünüyordum, fakat yaza kalıcak sanırım.

Ek olarak monitörüm 1080P 60Hz, alalı 2 sene ya oldu ya olmadı. 2K, 4K bir monitör yakın zamanda almam mümkün gibi görünmüyor. Bu sorun teşkil etmez değil mi ?

Rica ederiz. :)
Evet yararı olacaktır. Zira günümüzdeki güncel oyunlar(BF 1'de dahil) 8 GB RAM'ın üstünde bir kullanım sergiliyor. Drop olmaması ve oyun akıcılığı nedeniyle yükseltebilirsiniz.
SSD bilgisayarın can damarıdır. :D Sistem günlük kullanımda, özellikle açılış, kapanış, dosyaların açılması ve oyunların açılması gibi durumlarda hızını hissettirecektir.
İşlemciniz 1080p'de GTX 1070'i de, GTX 1080'i de besleyebilecek güçte... Sorun olacağını sanmıyorum. Hiç olmaz ise DSR açarsınız bu sayede GPU'ya yük bindirmiş olursunuz. İleride yeni monitör alınıncaya kadar idare eder diye düşünüyorum...

DSR kavramı nedir ? bu konu hakkında bilgim yokta.
Bir de RAM'imi aynısından mı almam lazım ? yine 4x2 3000MHz ve aynı model mi olmalı ? aslında Ryzen için ne kadar MHz o kadar güç diye duymuştum yine en az 3000 alırımda... Gerçi ben almıştım 60 dolara şimdi 120 dolar olmuş... https://www.amazon.com/gp/product/B0123ZBPDA/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&th=1 pek alabileceğimi sanmıyorum şuan. Yaza erteleyeceğim sanırım RAM'i de

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı