GTX 1070 vs 1650 Super

Normalde yeni kart taraftarı olsam da 1070 daha ağır basıyor burada. GTX 1660 olsaydı eğer onu al derdim ama 1650 Super'in 4 GB VRAM'i var 1070'in 8 GB. Bu önemli bir fark.

Sadece VRAM değil hız olarak yine daha üstün bir kart. 1660S-1660Ti ayarında. Fazla ısınmıyor demek isterdim ama benim model ile o tek fanlı model bir değil.

Sadece VRAM değil hız olarak yine daha üstün bir kart. 1660S-1660Ti ayarında. Fazla ısınmıyor demek isterdim ama benim model ile o tek fanlı model bir değil.

GTX 1000 serisinin DX12'de sağı solu belli olmuyor o nedenle, kas gücü fazla olsa da bazen mimari sapıtabiliyor biliyorsun. 1070 neredeyse tüm oyunlarda farklı önde ek olarak Cyberpunk 2077 gibi yeni nesil Nvidia kartların eski nesillere kıyasla daha iyi performansı verdiği bir oyunda bile gerisinde kalmış.

Screenshot_5.png

GTX 1000 serisinin DX12'de sağı solu belli olmuyor o nedenle, kas gücü fazla olsa da bazen mimari sapıtabiliyor biliyorsun. 1070 neredeyse tüm oyunlarda farklı önde ek olarak Cyberpunk 2077 gibi yeni nesil Nvidia kartların eski nesillere kıyasla çok daha iyi performansı verdiği bir oyunda bile gerisinde kalmış.

Eki Görüntüle 852284

Cyberpunk'ı pek dikkate almıyorum bu konuda optimizasyon özürlüsü bir oyun olduğu için. Genel olarak DX12 ya da Vulkan ile performans kaybı almıyorum diğer oyunlarda, hatta performans artışı oluyor.

Bu biraz Nvidia kartlarının DX12 performansının ziyade eski AMD kartların DX11 desteğinin çokta iyi olmaması ve DX12/Vulkan ile tam performansa ulaşması ile alakalı. Genelde bu yeni API'lardan en büyük kazancı elde eden AMD oluyor çünkü.

Cyberpunk'ı pek dikkate almıyorum bu konuda optimizasyon özürlüsü bir oyun olduğu için.

Aslında konu Nvidia kartlar ise almak lazım çünkü oyun Nvidia tabanlı. Grafik optimizasyonu iyi, işlemci tarafından daha sakat yükleme vb. olmadığı ve devasa bir şehir olduğundan. Yeni nesil oyunlarda AC Valhalla gibi AMD kartların deli gibi coştuğu oyunu hiç alamayız en son 5500 XT, 2060'ı falan geçiyordu saçma sapan bir durum var orada. 😂

Aslında konu Nvidia kartlar ise almak lazım çünkü oyun Nvidia tabanlı. Grafik optimizasyonu iyi, işlemci tarafından daha sakat yükleme vb. olmadığı ve devasa bir şehir olduğundan. Yeni nesil oyunlarda AC Valhalla gibi AMD kartların deli gibi coştuğu oyunu hiç alamayız en son 5500 XT, 2060'ı falan geçiyordu saçma sapan bir durum var orada. 😂

Nvidia tabanlı değilde Ray Tracing destekli diyelim. Nvidia'nın huyudur böyle saçma sapan teknolojiler çıkarır sonra bu teknolojiyi oyunlarına koymaları için yapımcılara para teklif eder, üzerine yardım ederler işin programlama kısmı için. Zamanında Nvidia hairworks vardı mesela. Sürekli AMD'nin henüz fazla gelişmediği bir alan bulup tüm kartlarını o alan üzerinden pazarlıyorlar.

PhysX, tesselation, hairworks, ray tracing...

Ben tek fanlı GTX 750Ti kullanmıştım hiç sorun yaşamadım. Tek fanlı olduğuna bakma kart sağlamsa git al.

1.jpg

Ayrıca GTX 1070'in GPU'su 94 derece sıcaklığa kadar dayanıklı.

1.jpg

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı