GTX 1070M 2K@240Hz monitöre bağlanır mı?

codWarzone

Hectopat
Arkadaşlar, herkese merhaba.
144Hz GTX 1070M GPU bir laptopa sahibim. İleride masaüstü toplamayı düşünüyorum. İlk olarak monitörü alıp kasayı alana kadar laptopu monitöre bağlayacağım.
Düşündüğüm monitör 240 Hz 2K özelliğine sahip. Laptopta mini Display Port girişi var. Gecikme yaşar mıyım? Monitör laptop uyumlu olur mu? Şimdiden teşekkür ederim.

Uygun bir kablo ile kullanabilirsiniz.

Eğer laptopunuzun mDP çıkışı destekliyorsa (sürüme bağlı) 2K 240 olarak kullanırsınız, fakat tavsiye etmem. 1070M 2k kullanılacak bir kart değil. Desteklemesi halinde doğru kablo tercihiyle 1080p 240Hz olarak kullanabilirsiniz.

Arkadaşlar, herkese merhaba.
144Hz GTX 1070M GPU bir laptopa sahibim. İleride masaüstü toplamayı düşünüyorum. İlk olarak monitörü alıp kasayı alana kadar laptopu monitöre bağlayacağım.
Düşündüğüm monitör 240 Hz 2K özelliğine sahip. Laptopta mini Display Port girişi var. Gecikme yaşar mıyım? Monitör laptop uyumlu olur mu? Şimdiden teşekkür ederim.

Hocam 2K tamamda 240Hz fazla 165 Hz alabilirsiniz.

Cevaplar için herkese teşekkür ederim

Laptop bu arkadaşlar. Kablo olarak ne kullanmam gerekli? Yardımcı olabilir misiniz? :)
Uygun bir kablo ile kullanabilirsiniz.

Sanırım kaliteli bir kablo olması gerekirmiş. Nasıl bir şey önerirsiniz?
Eğer laptopunuzun mdp çıkışı destekliyorsa (sürüme bağlı) 2K 240 olarak kullanırsınız, fakat tavsiye etmem. 1070M 2K kullanılacak bir kart değil. Desteklemesi halinde doğru kablo tercihiyle 1080p 240Hz olarak kullanabilirsiniz.

Evet mdp girişi var. 1080p 240 Hz oda şu an için yeterlidir. Peki bunu nasıl yapabilirim? Kablo öneriniz de varsa sevinirim. https://www.hepsiburada.com/paugge-...playport-kablo-ck01-pm-HB000008BVI7-yorumlari ben şöyle bir kablo bulabildim.

ben şöyle bir kablo bulabildim
Kabloda, bir model yazıyor fark ettiyseniz. Sürüm. DP 1.2 sürümlü bir kablo attığınız kablo.
1623043851706.png
Bu tablodan görebileceğiniz şekilde, 1.2 (HBR2) sürümüyle 1080p'de 240Hz alabilirken, 2k'da alamazsınız. Bir üst sürüm 1.3 yada 1.4ü tercih etmeniz gerekecek 2k için. Sistemi değiştirdiğinizde tekrar kablo alma masrafından kurtulmak için şuan bir adet 1.4 alabilirsiniz.

Kabloda, bir model yazıyor fark ettiyseniz. Sürüm. DP 1.2 sürümlü bir kablo attığınız kablo.
Eki Görüntüle 1058818bu tablodan görebileceğiniz şekilde, 1.2 (hbr2) sürümüyle 1080P'de 240Hz alabilirken, 2K'da alamazsınız. Bir üst sürüm 1.3 ya da 1.4ü tercih etmeniz gerekecek 2K için. Sistemi değiştirdiğinizde tekrar kablo alma masrafından kurtulmak için şu an bir adet 1.4 alabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim hocam, peki GTX 1070M 2K 240 Hz verebilir mi?

Geri
Yukarı