GTX 1070Ti ve Ryzen 5 2600X Sistem Toplama Rehberi

Silverstone kalitelidir :)
Ben açıkçası hiç alışveriş yapmadım ama Teknobiyotikten belki, Nanokatalog'dan alışveriş yapardım. Bir keresinde Nanokatalog RX 500 serisi kartları düşük fiyatlandırmış yanlışıkla - cidden düşük -.
Sosyal'den alan epey kullanıcı olmuştu. Müşterileri üzmediler, hepsine gönderdiler.
@Pantheon bunlara dahil. Tercih meselesi aslında. Benim kriterlerimi karşılıyor Ali bey :)

Son olarak bir Manli değil ama Palit, Galax (KFA2) ve Inno3D gibi markaların modelleri alırdım. Benzer fiyataysa seçimim farklı olurdu ancak genel olarak bu markaları ucuza bulabildiğimizden aradaki fiyat farkını ödeyip daha pahalılarını almak pek mantıklı gelmiyor.

@Ali Güngör

Son düzenleme:
@Ali Güngör Phanteks ve NZXT model kasaları sistemlerinizde görmek istiyoruz. Gördükten sonra gam yemeden ölebilirim. Ekran kartı olarak çeşitli markalara yönelmeniz güzel olur.

Edit: Kasa P350X şimdi fark ettim...

Sponsorluk kısmını tamam anlıyorum da, insan yine de görmek istiyor.

Düşünsenize Enthoo Pro M (QP Bilişim'de mevcut) ve Evga, Galax gibi markalarla sistem topluyorsunuz... Farklılık ve alternatif markalara yönelmeniz her zaman için iyidir.

Son düzenleme:
Toplama tarihinde sadece ekran kartının fiyatı 3500 TL arkadaşlar, işlemci 1500 TL, toplayın 5000 TL eder. 1080Ti koyarsanız fiyata artık 2000 TL daha eklemeniz gerekir. 1060'a düşürürseniz 1700 TL ucuzlar.

Bellek kiti 1400 TL civarında ne yaptı 6400 TL, SSD 400 TL, 6800, PSU 350 TL, 7150 TL, kasa 450 TL 7600 TL oldu, disk 275 tl eder 7800 küsür anakart da 500-750 TL arası değişiyor eder mi 8300 TL. Üzerine ek kablo, RGB aksesuarı vb saymıyorum zaten. Satış fiyatı ne? Şu an 7885. Bellekler fiyattan kırpmak için daha önceki bir nesille değiştirilebilir ancak Ryzen performansı yeni nesillerle daha iyi.

Şimdi, bana hangi bileşenin gereksiz olduğunu ya da yerine aynı performansı verecek daha ucuz hangi parçanın konulacağını lütfen söyler misiniz?

Eleştirmeyi hala bilmiyoruz ne yazık ki, şu olmamış yerine bu olmalıydı şeklinde öneri getirmeniz gerekiyor. SSD ve RAM azaltma türü bir şey gelmesin lütfen.
Gtx 1070Ti yerine 1080 Takılabilirmiş. Çok Rahat 3700 TL ye Bulunabilir.

Farklı kasa ferahlık verdi, yeni RAM'lerin ışıklandırmasına bayıldım. Kablolamadaki uzatmalar iki rehberde de çok hoş oldu. Bir de fan için sonradan eklenen RGB aksesuarı değişiklik oldu. Bunlar haricinde de yeni bileşenleri ekleyeceğiz sistem toplamalara. Ryzen 2600 ve 2600X ile sistem toplamamıştık bu işlemcileri kullanmış olduk.

P350X çok şık ve kaliteli. Özellikle RGB olayının suyunu çıkarmadan sade bir şekilde yapmaları cidden iyi oldu. RGB'nin fazlası güzel durmuyor kanımca. Bu fiyata bu kasadan daha kaliteli bir kasa da bilmiyorum zaten. Kablolama kalitesi, hava akışı cidden inanılmaz. Fiyat olarak dolar üzerinden hesaplarsak elbette...

Neyse, bu markaları tercih ettiğinizi de görmek sevindirici. Daha nice sistem toplamalara diyelim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı