GTX 1080 2022'de alınır mı?

YılmazSesi

Hectopat
3700 TL'ye GTX 1080 buldum. Sanırım pazarlıkla 3500'e kapatırım diye düşünüyorum. Peki bu kart 2022 yılında alınır mı sizce? Yani RTX kartlar şu an ucuz ancak o kadar bütçem yok. Şu anki kartım ise RX 570 ve daha önce de forumda driverlar yüzünden oluşan sorunları dile getirmiştim.

GTX 1080 artık eskidi ve yeni nesil oyunlarda performansı düşük kalıyor. RX 6600 hem yakın fiyatlarda, hem de daha verimli ve daha güncel bir kart. 5-6 yıllık kartlara göz atılmaması gerek.

RX 6600 ile aldığınız performansı neredeyse iki katı güç tüketimiyle GTX 1080'de zar zor alabilirsiniz, o da bir elin parmağını geçmeyen oyunlarda olur.

GTX 1080 artık eskidi ve yeni nesil oyunlarda performansı düşük kalıyor. RX 6600 hem yakın fiyatlarda, hem de daha verimli ve daha güncel bir kart. 5-6 yıllık kartlara göz atılmaması gerek.

RX 6600 ile aldığınız performansı neredeyse iki katı güç tüketimiyle GTX 1080'de zar zor alabilirsiniz, o da bir elin parmağını geçmeyen oyunlarda olur.
AMD almayı düşünmüyorum artık sürücüleri yüzünden gına geldi. Markadan fazlasıyla soğumuş bulunmaktayım.

O bütçede RX 6600 - RTX 2060 Super vs. alınabilir.
RTX 2060 olabilir evet ama artık AMD almayı düşünmüyorum.

4000'e ganimet gibi garantili RX 6600'ler var 1080 ne?
Tekrar AMD almayı düşünmüyorum.

AMD almayı düşünmüyorum artık sürücüleri yüzünden gına geldi. Markadan fazlasıyla soğumuş bulunmaktayım.

500 serisi sorunlu ama RX 6000 serisi daha stabil haberin olsun. RX 6600 3060 ile eşit.

Sen o ekran kartında sürücü sorunları yaşadığın için bence markanın adını kötüleme yani bir ekran kartında yaşadığın için bütün ekran kartlarını çöpe atma yani. RX 6600'lerde pek sorun yok.

Geri
Yukarı