GTX 1080 Fiyat Fırsatı

Makaleler
5
Yer
Sancaktepe/İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Fotoğrafçı
@ufoandaliens Önerdiğin model alınacak bir ürün değil benim gözümde. Daha iyi modelleri bulabiliyorken.

@FurkanAltun RTX 2070 pazarı oturmadı hala. Satıcılarımız sağolsun haddinden fazla kar payı koyuyorlar.
RTX 2070 üzerinde örnek olarak Strix gibi yapı ile gelen modeller 3500 TL civarına düşmesi lazım ki alalım.
Zaten kendini ispatlamış iki tane 1080 var diyip beklemek istemeyen kişiler için paylaştım fırsatı kaçırmasın diye.

GTX 1080 Ti veya RTX 2080 için güzel bir indirim bekliyorum. Yoksa iki modelden birini çoktan ben almıştım. :) :) :)

@ufoandaliens Önerdiğin model alınacak bir ürün değil benim gözümde. Daha iyi modelleri bulabiliyorken.

@FurkanAltun RTX 2070 pazarı oturmadı hala. Satıcılarımız sağolsun haddinden fazla kar payı koyuyorlar.
RTX 2070 üzerinde örnek olarak Strix gibi yapı ile gelen modeller 3500 TL civarına düşmesi lazım ki alalım.
Zaten kendini ispatlamış iki tane 1080 var diyip beklemek istemeyen kişiler için paylaştım fırsatı kaçırmasın diye.

GTX 1080 Ti veya RTX 2080 için güzel bir indirim bekliyorum. Yoksa iki modelden birini çoktan ben almıştım. :) :) :)
Amazon üzerinden Zotac AMP getirtilebiliyor 4800-5200 TL arasına RTX 2080. Geçen RTX 2080 Dual ve Ventus modelleri Hepsiburada üzerinde 5000 TL'ye düşmüştü.

RTX 2080 4800 TL civarı altına satışı olduğu zaman pazar satışında kendini gösterecek.

RTX 2080 beni düşündüren bir kart 1080 Ti karşısına koyduk mu ?
2080 ile 1080 Ti arasında 640 cuda çekirdeği farkı var. Bir yandan eleştiriyorum kafamın içinde neden diye. Bir yandan ise daha az cuda çekirdeğine sahip olsa da performans bakımında aynı seviyede olması beni bir mantığı daha itiyor. Ekran kartında cuda sayısı kadar kullanılan bellek ve mimari gerçekten etken bir nokta.
RTX için özel bir donanıma sahip olması 2080 i bir adım öne taşıyor.
Üzerine GDDR6 bellek ile gelip daha iyi çalışma performansı göstermesi bir tık öne atıyor.
Böylece 2080 almak daha mantıklı geliyor.
Ancak RTX aktif olduğu zaman özel bir yapıya sahip olsa da nedendir bilinmez FPS sorularının olduğu söyleniyor.
Bu yüzden RTX geldi de ne oldu mantığına götürüyor insanı.

Bu aynı mantık 1080 ve 2070 arasında bile var.

RTX serisi pazar payını 2060 sayesinde elde edecek. 2070, 2080, 2080 Ti fiyatları bu kadar abartı olduğu sürece.

RTX istemeyen kişi 1080 Ti rahatlıkla bulabiliyor senin dediğin gibi amazon gibi aracıların sayesinde.

Ben GTX 1080 veya 1080 Ti almayıp 2070 veya 2080 alacaksam eğer tek sebebi güncel yapının başarımı ve GDDR6 olmasından kaynaklı olur. RTX benim gözüme bile takılmıyor açıkçası. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı