GTX 1080, GTX 980 Ti sistemden daha az FPS veriyor

Arkadaşlar video çektim atacam RAM ile alakalı olabilir diyen arkadaşlar eski bilgisayarımın RAM'ı 1200 Mhz, daha dandik yani. Bu yüzden RAM'den olacağını zannetmiyorum.
Renderı CUDA çekirdekleri ile yaptılarsa GPU biraz yıpranmış olabilir.

PSU'dandır yoksa RAM hızı düşük geldiği için FPS düşüktür.

Güç kaynağı C4 çıkmasın. :)

Katılıyorum.

Monitör 1080P ise zaten GTX 1080 tam gücünde çalışmaz. Bir de aldığın PSU sıkıntılı sanırım.

Darboğaz gibi geldi bana 1080P ise.

PSU dandik olma ihtimali var. Bir de 980 Tİ, 1080'den daha güçsüz bir sistem ama 1080P'de kullanıyorsan kart kendini tam performansında kullanmadığı için böyle bir sonuç alıyor olabilirsin. Ayrıca güncel bir sistem varken neden 6. nesil ve 2133 MHz aldınız şaşırtıcı.
Size zahmet bakar mısınız?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar video çektim atacam RAM ile alakalı olabilir diyen arkadaşlar eski bilgisayarımın RAM'ı 1200 Mhz, daha dandik yani. Bu yüzden RAM'den olacağını zannetmiyorum.

Size zahmet bakarmısınız
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Güç kaynağını net bir fotoğrafını çekebilir misiniz ? Videoda pek belli olmuyor.

Güç kaynağını net bir fotoğrafını çekebilir misiniz ? Videoda pek belli olmuyor.
Tabi hocam çekeyim hemen.

PSU.jpg

Buyrun hocam.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı