GTX 1080 için 144 Hz Monitör önerisi

XL2430T daha yeni ve sorunu olan kimse görmedim. XL2411Z alıp kaç kere değişim yapanları görünce elimi çektim. Artık piyasada az kalmış bir monitör. Alsam sorunlu çıkabilir ve uğraşmayı hiç sevmem. O yüzden XL2430T aldım. Gelsin bakalım nasılmış.
İncelemenizi bekliyoruz :)

Evga GTX 1080 FTW gaming ya da hybrid sıvı soğutmalı modelini alacağım yurtdışından. Monitörü de buradan alacağım. 2k 144 HZ monitöre bütçem yetmiyor. Bu karta uygun 144 HZ 1080p monitör önerilerinizi bekliyorum.

Merhabalar.
Öncelikle 1080 alıp yeni monitörünüzüde 1080 almak ayıp olur. Ayıp ekran kartına olur. Çünkü zaten optimum çözünürlükten çok üstüne çıkmış olacaksınız.

Eğer 2K monitöre bütçe yetmiyorsa boşuna 1.200 TL cebinizden çıkmasın. Kartı 1070 alın. Kaldı ki 1070 de optimum seviyenin üzerinde bir performans verecektir.

Yaptığınız sistem Bugatti ile 5 şeritli boş otobanda 144 ile gitmek gibi. Eger 144 ile gitmek size yetiyorsa 144 ile giden daha ucuz bir araba işinizi görecektir (=

Bu doğrultuda Asus, BenQ, Acer gibi oyuncu odaklı markalara yönelenebilirsiniz. Kalite olarak Hepsi aynıdır. Tercihlerinizi siz yapın. 3D, G-Sync, mavi kesme, siyah dengesi, port sayısı gibi durumları da mutlaka göz önünde bulundurun.

Saygılar.

Merhabalar.
Öncelikle 1080 alıp yeni monitörünüzüde 1080 almak ayıp olur. Ayıp ekran kartına olur. Çünkü zaten optimum çözünürlükten çok üstüne çıkmış olacaksınız.

Eğer 2K monitöre bütçe yetmiyorsa boşuna 1.200 TL cebinizden çıkmasın. Kartı 1070 alın. Kaldı ki 1070 de optimum seviyenin üzerinde bir performans verecektir.

Yaptığınız sistem Bugatti ile 5 şeritli boş otobanda 144 ile gitmek gibi. Eger 144 ile gitmek size yetiyorsa 144 ile giden daha ucuz bir araba işinizi görecektir (=

Bu doğrultuda Asus, BenQ, Acer gibi oyuncu odaklı markalara yönelenebilirsiniz. Kalite olarak Hepsi aynıdır. Tercihlerinizi siz yapın. 3D, G-Sync, mavi kesme, siyah dengesi, port sayısı gibi durumları da mutlaka göz önünde bulundurun.

Saygılar.

Evet biliyorum da aldım çoktan. Şimdilik paraya çok sıkıştım. Yoksa Rog swift almayı düşünüyordum. Şimdi bu monitörü alıp bir kaç ay sonra 2k 144 hz ips monitör düşünüyorum. 1200 liralık 1080p 144 hz alacağım şimdi.

BENQ 24'' XL2430T monitörünü sanalreyonum diye bir sitede 1150 liraya buldum. Ama teşhir ürünüymüş. Almalı mıyım?

Merhabalar.

Saygılar.

Hocam konuyu okurken cevap verme isteği duydum. 1080p'de güncel oyunlarda ultra ayarlarda gtx 1080 ile dahi 144 fps üstüne çıkmak kolay değil. Yüksek çözünürlük ve daha az fps yerine standart 1080p çözünürlük ve yüksek fps'te gayet tercih edilebilir bir seçenek. Yani ekran kartına ayıp etmelik bir durum değil diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı