GTX 1080 için 4k mı 2k mı ?

@DeMarcusCousins Sorma ya. .com'a girdim başladık alışverişe ama evde hesapladığımız ile çarşıdaki uymuyor malesef. 5-6 bin lira derken gözü kararttım 10.000 TL gözden çıkarttım artık. 3770K, DDR3 sistem kullanıyorum. Artık yenilenmek gerek diye düşündüm. Neyse ki satacağım ürünler iyi tuttu. 16 bin TL'ye çıkar. Yani benim ki de bütçeyi aşacak kesin gibi (= Çok pahalı yani bu kadar olmamalı gerçekten.

Şu anda ikinci el ortalama bir araba fiyatına PC topluyoruz resmen. Teknoloji tutkumuz çok lüks gelmeye başlıyor artık bana.
Ülke bakımından kaybediyoruz maalesef. Yapacak bir şey yok.

@Leo Corte Hocam sanırım skylake toplayacağım, yoksa bütçe sıkıntıya girecek. İlerde sli yapmak istediğimde x8 x8 çalıştırsam kartları çok fazla performans kaybı yaşar mıyım?

@DeMarcusCousins Ya dediğim 3-5 FPS o da oyundan oyuna değişir. 2 GPU'dan %100 aldığın oyunlarda x8, x8 x16,x16 arasında 3-5 FPS oynar çünkü işlemci limiti giriyor zaten devreye. Hepsini halletsen monitör limiti giriyor yani aslında her yer limit ama işte insanlar bu konuda bilinçsiz olduğundan bu dengeyi kurmakta zorluk çekiyor. Hak vermemek elde değil çok teknik bilgiler aslında.

3000 TL'lik anakart ve 6000 TL lik işlemcide alsan 120 FPS alırsın senin sistemde 116 FPS alırsın olay bu. Bizim x99 almamızın sebebi PCI slotlarını dolu olması o yüzden yoksa niye Z170 almayalım. Bak daha önce çok kez açıkladım. Buradan bakarsan sana ince detayları verecektir.

@DeMarcusCousins Ya dediğim 3-5 FPS o da oyundan oyuna değişir. 2 GPU'dan %100 aldığın oyunlarda x8, x8 x16,x16 arasında 3-5 FPS oynar çünkü işlemci limiti giriyor zaten devreye. Hepsini halletsen monitör limiti giriyor yani aslında her yer limit ama işte insanlar bu konuda bilinçsiz olduğundan bu dengeyi kurmakta zorluk çekiyor. Hak vermemek elde değil çok teknik bilgiler aslında.

3000 TL'lik anakart ve 6000 TL lik işlemcide alsan 120 FPS alırsın senin sistemde 116 FPS alırsın olay bu. Bizim x99 almamızın sebebi PCI slotlarını dolu olması o yüzden yoksa niye Z170 almayalım. Bak daha önce çok kez açıkladım. Buradan bakarsan sana ince detayları verecektir.
Çok rahatsız ediyorum kusura bakma. 6800k ile şimdiki x99 anakartlarla hiçbir şey yapmadan kullanabilir miyim?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı