GTX 1080 için gereken PSU

Dostum dediğim gibi sistemine net olarak 550W bile verdiğini düşünsen, 480W tüketim sebebiyle %90'a yakın kapasite ile çalışacak. PSU'nun 12cm fana sahip olduğu da göz önüne alındığında daha fazla ses, daha fazla ısınma demek.

Bütçe sıkıntın yoksa sana kesinlikle kendi deneyimlediğim PSU'yu öneririm: High Power 850w 80+ Gold 14cm Fanlı Tam Modüler Güç Kaynağı - n11.com

Fanı 14 cm ve akıllı fan sistemi var. Çok ağır oyunlarda dahi fan 2-3 kere dönüyor ve ardından hemen susuyor. Beslemesi ve soğutması çok iyi. İleriye dönük olarak da kafan çok rahat olur. Aldığın PSU beslemez demiyorum, besler ama yükte kafanı şişirir.
Madem aldınız isterseniz iade etmeyi düşünmüyorsanız kullanın deneyin ses edin baktınız rahatsız ediyor geri iade edersiniz. İlginci bende rahatsız edici bir sese rastlamadım yada ben duymadım çok denemedim ama rahatsız ses duymadım 600W' da.

Ben iade talebini oluşturup iade kodunu aldım bile. Şunu da belirteyim ben daha sistemi kuruyorum o yüzden test etme imkanına sahip değilim. Oc yapmayı düşünüyorum fakat 850 watt bana hem fiyat hem gerekliliği açısından biraz fazla geldi. Bu yüzden 650 watt- 750 watt arasında bir psu alsam yeter sanırım ? (cahilim biraz kusura bakmayın :D )

Ben iade talebini oluşturup iade kodunu aldım bile. Şunu da belirteyim ben daha sistemi kuruyorum o yüzden test etme imkanına sahip değilim. Oc yapmayı düşünüyorum fakat 850 watt bana hem fiyat hem gerekliliği açısından biraz fazla geldi. Bu yüzden 650 watt- 750 watt arasında bir psu alsam yeter sanırım ? (cahilim biraz kusura bakmayın :D )
650W'ta yeter 750W'ta yeter. Markaya göre seçim yapın yalnız. Örneğin FSP Hydro 700W olabilir.

O zaman şunu al dostum: High Power 750w 80+ Gold Tam Modüler Güç Kaynağı Hps-750gd-f14c - n11.com

Yeni bir sistem topluyorsan tam modüler al bari. Kablo karışıklığı olmasın. Fanı da 14cm. Kafan rahat eder. GTX 1080'li bir sisteme, overclock da yapacağın düşünüldüğünde 750W iyidir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı