GTX 1080 işlemci tavsiyesi

• Konuyu başlatan IEM
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 38
  • Görüntüleme 906
@IEM, 3600X; 1440p kullanım için 1080'le beraber uzun süre yeterli olacaktır ama bu süre daha çok GTX 1080'in performans ömrüne bağlı bir durum, gelecek zamanda çıkacak olan oyunların motorları ve AI hesaplama sistem gereksinimleri gelişmeye başladığı vakit otomatik olarak karttan yavaş yavaş daha düşük verim elde etmeye başlarsınız, ayrıca siz R7 3700X alsanız da 2K'da alacağınız değerler 3600X'dekiyle benzer olacaktır, işlevsel yükün büyük bir kısmı GPU'da olacaktır çünkü. İlerleyen zamanlarda 2080 Ti gibi bir kart almayı düşünürseniz 3600X yine bu tip bir kartı beslemek için yeterli olacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videodan farka bakabilirsiniz. Görülen farkın üzerine 10 15 FPS daha ekleyebilirsiniz. R5 3600X, R5 3600'e göre 10 15 FPS fark yaratacak kadar güçlü bir işlemci.

Kullandığı işlemcinin AMD olması AMD fanı olduğunu göstermez.
AMD fanı ne alaka? Bu işler fanlığa göre mi seçiliyor? Adamın elinde AM4 anakart var, çok daha iyi işlemciler varken neden anakartı falan satıp masrafa girip Intel'e geçsin? Geçmesinde özel bir sebep var mı? Yok.

AM4 anakartı var, alır 3600 veya 3600X, rahat rahat kullanır. Ben ne diyorum, sen ne diyorsun. Ben elinde AM4 anakartı var, AMD işlemci alsın diyorum. Sen gelmişsin AMD kullanıyorsa AMD fanı olmuyor diyorsun. Hayatımda bu kadar alakasız bir cümle görmedim.

1500X ile 3600X vs testlerini internet üzerinde bulamadım bu yüzden buradan soruyorum.

En az 10 FPS 15 FPS fark yaşatır bana sorarsanız 250 300 TL fazla vermek yerine 3600 alıp 0.2 GHz overclock yapmalısınız aynı performansı verir hatta o 250 300 TL ile daha iyi şeyler alınabilir kasa içi süsleme RGB LED şerit gibi şeylerle kasanıza şık bir görünüm katarsınız.

Herkese çok teşekkür ederim yasaktan sonra 3600x e bakacağım.
@IEM, 3600X; 1440p kullanım için 1080'le beraber uzun süre yeterli olacaktır ama bu süre daha çok GTX 1080'in performans ömrüne bağlı bir durum, gelecek zamanda çıkacak olan oyunların motorları ve AI hesaplama sistem gereksinimleri gelişmeye başladığı vakit otomatik olarak karttan yavaş yavaş daha düşük verim elde etmeye başlarsınız, ayrıca siz R7 3700X alsanız da 2K'da alacağınız değerler 3600X'dekiyle benzer olacaktır, işlevsel yükün büyük bir kısmı GPU'da olacaktır çünkü. İlerleyen zamanlarda 2080 Ti gibi bir kart almayı düşünürseniz 3600X yine bu tip bir kartı beslemek için yeterli olacaktır.
3600X ile 3700X arasında kararsız kaldım arada ki fiyat farkına değer mi? 3700X 1000 tl daha pahalı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı