GTX 1080 sistem tavsiyesi

• Konuyu başlatan Buck
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 816

Buck

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben kendimce böyle bir sistem topladım, sizden tavsiye almak istiyorum sizce nasıl bir sistem olmuş? Dengeli midir, bir eksik ya da bunların yerine tavsiye edebileceğiniz parçalar var mıdır ? Yardımcı olursanız sevinirim.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem ne amaçla kullanılacak bilmiyorum ama ileride SLİ yapmıyacaksanız 1000W PSU gereksiz, Windows 8.1'e ben olsam 500 TL vermezdim. :) Windows 10 sistem kurma rehberleri var onlardan faydalanabilirsin.

Anakart fuzuli pahalı. Asus'un çok daha ucuza seçenekleri var. Onlara bakabilirsiniz.

Wd'nin Red serisi performans odaklı değil güvenlik odaklı bir seri. Black tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır. Ben bu pc ile günlerce oyun oynarım mantığıyla seçtiyseniz ya da günlerce açık kalıcak falan sa bunu seçme nedeniniz yine de black daha mantıklı olacaktır. 7/24 olması bir kaç gün açık kalabileceği için değil sürekli açık kalabileceği için konulmuştur.

Güç kaynağınız gereksiz fazla. 800-850W maximum olmalı o sistem için bence.

İşletim sistemine verilen para boşunadır demicem ama 8.1'e para da verilmez artık. Alıcaksanız 10 alın.

Windows için Kinguin gibi sitelerde 80-90 TL'ye windows 10 keyi satılıyor. 8.1'e bu kadar para vereceğinize onu almanızı öneririm. Onun dışında bir problem göremiyorum. 4K oyunculuk için harika bir sistem.

Windows 10'da DirectX 12 desteği olduğu için performansda artış sağlıycaktır. Bu yüzden artık 8 alınmaz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı