GTX 1080 Sistem toplama

Sizce ne kadar sürede gelir ve kutuda ezilme kırılma olabilir mi?

Şu ana kadarki hiçbir siparişimde öyle bir problem olmadı, ki ben klavye, fare gibi ekipmanları dahi oradan söylüyorum. Şayet olursa geri yollayabilirsiniz. Ki zaten kargo kutusundaki boş kalan kısımları bile dolduruyorlar çarpma, ezilme durumları olmasın diye.

Tamam da kargocularımızı da iyi biliyoruz sonuçta ki gemiyle filan gelse ne olur kim bilir diye düşünmüyor değilim bir de 1 aya gelse bir sıkıntı olsa büyük iş. Gümrükte takılma ihtimali var mı hiç?
Onu taşıyana bağlı fakat ben hiç problem yaşayan görmedim. Güzel bir paketleme yapıyorlar baloncuklu kutulara sarıyorlar. Gümrük konusunda da gümrük parasını direkt alırken ödüyoruz eğer gümrükte kalır ise parasını otomatik olarak Amazon ödüyor verdiğimiz paradan daha büyük gümrük tutarı olursa onu Amazon ödüyor daha az tutarsa artanı bize geri iade ediyor ve gümrükte kalmaz ise gümrük bedelini direkt bize ödüyor. Her ne kadar vergiyide versek Türkiye fiyatından 600 lira veya daha fazla ucuz'a geliyor.

Örneğin; Evga Gtx980 Ti modeli Türkiye'de 3080TL fakat Amazon'a bakarsak 615 dolar kargo ve gümrük bedeli ile beraber 740 dolar yapıyor şu an ki kur'a bakar isek 2190TL yapıyor yani biz gümrükte kalsa da kalmasada her türlü kârdayız. Gümrükte kalmaz ise 1230TL kâr gümrükte kalır ise 890 Lira kârdayız. Bir sürü üyeler Amazon'dan alıyor ve bozuk gelme gibi sorunlar karşılaşan çok nadir. Alacağın ürünün yorumlarına bak ona göre al yinede sen. Zaten bozuk gelince Amazon sorumlu olduğundan paranı peşin peşin alırsın.

Hah teşekkürler peki kesinlikle gümrükten geçecekmi ?

Hocam zaten 75 € altı ürünlerde genelde gümrük vergisi gerekmiyor, gümrük vergisi gereken ürünlerdede amazon geçiş için sizden ücretini kesiyor.

Örnek vereyim daha iyi anlarsınız, yüklediğim fotoğrafı incelerseniz eğer, gördüğünüz gibi 630 $ yazıyor fiyatı, hemen altındaki mavi renkle yazılmış yeri okursanız eğer, oradada "128.70 $ shipping & import fees deposit to turkey" yazıyor. Yani diyorki kargo + türkiyeye girmesi için gümrük vergisi 128.70 $.

Yani toplamda ürünü 630$ + 128.70$'a getirtebiliyorsunuz. Oda yuvarlak hesap 800 $ yapar. An itibariyle dolar kuru 2.95. Buda yuvarlak hesap 2360 TL yapar.

Bu örneklediğim model gördüğünüz gibi Gigabyte 980Ti G1 Gaming. Türkiye'deki fiyatı şu anda 3000-3100 TL'dir araştırırsanız görürsünüz. Yani nereden baksanız 700-800 lira civarı bir kar. Ve evet sorunsuz bir şekilde elinize ulaşır, çünkü zaten vergiyide ödemiş oluyorsunuz.

Dosya Ekleri

• image.jpeg
    image.jpeg
    76,1 KB · Görüntüleme: 280
Ve ek olarak arkadaşında dediği gibi, bazen gümrük ücretinin daha az tuttuğuda oluyor, amazon öyle bir durum olduğunda fazla verdiğiniz parayı doğrudan kartınıza geri yolluyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı