GTX 1080 Tİ aşırı düşük FPS sorunu

Boreas75

Kilopat
Daha fazla  
i7 8700k ve 1080Ti kullanmaktayım. Test etmek amacıyla direk LOL indirip bi bakayım dedim hani GPU %30-35 kullanmasını beklerken 100 FPS'nin maksimum 120 FPS'nin üstüne çıkmıyor çıldırmak üzereyim.

Not: 2k Çözünürlükte oynuyorum.

9m4aaN.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı oyunu tınlamıyor bile kardeşim daha detaylı yüksek grafikli oyunlarda dene bu tarz düşük grafikli oyunlarda ise nvidia denetim masasındanda ayarlarını falan yüksek kaliteye çek öyle dene birde paylaş bizimle.

HDMI veya DisplayPort hangisini kullanıyorsanız, bir ucunu monitöre, diğer ucunu da ekran kartına taktınız değil mi? Anakartın üzerinde olmadığından emin misiniz?

FPS sabitlenmiş olsa, 4K'da 300FPS'i rahat verebilecek bir sistem, bu yüzden sabitlenen FPS'i verir sürekli. Altına inmez, dalgalanmaz. Başka bir sorun mevcut ki sorun şuan HD Graphics'in kullanılması olabilir. Tahminimce.

Çok fazla 1080 serisi kartlarda düşük FPS alan kişi mevcut. Ben artık bu seride problem olduğunu düşünmeye başladım aynı problem bende de mevcut GTX1080 kartım var Ultra ayarlarda 1080P çözünürlükte CS:GO'da 300 FPS görmüyorum 100-250 FPS arası GTA V 37-55 FPS arasında umarım çözüm bulunca burada paylaşırsınız.

Yok ekran kartı oyunu tınlamıyor diyenler tahmin ettiğim gibi yanılıyorlar. Sorunu önce baştan tertemiz bi windows 10 kurulumu yaptım temiz driver yükledim sorunsuz 500fps alıyorum şuan. Bu seferde monitörün hertz değeri 165 fakat oyunda 165 fpsin üstüne çıkınca takılmalar yaşıyorum bunun çözümünü bulmaya çalışıyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı