GTX 1080 TI SLI Güç Tüketimi

Arkadaş yardım istiyor. İki 1080 Ti'yi i5 6500 ve Everest PSU'ya emanet ederse olacaklar var. İşlemciniz yetersiz kalır, almayın.

Dogru bilgiyi veren 1-2 insan var. Ne kadar gereksiz varsa toplanmis konuya. Bir adet GTX 1070 benim monitorume yetmiyor. Bende butcem dahilinde suanlik 1080 ileride SLİ dusunuyorum. Herkesi kendileri gibi 900P de 25 FPS oyun oynuyor saniyorlar heralde. İnsanlarin zevklerine karismayin. Ferrari de beni evden isime goturur Murat 123 de. Oyun oynamak ZEVK isidir ZEVK!

Neymiş daha 4K oyunculuk yayginlasmamismis. Parasi olan catir catir oynuyor.

Milletin harcadigi para sizi niye geriyo? Kedi ulasamadigi cigere mundar dermis.

kardeş ben yaptım şöyle bir önerim olacak özel tasarım gtx1080ti ler 300w ve üzeri tüketimlere çıkabiliyor aorus 300 w üstüne bile çıkıyor ve cm5 kasa kullanıyorum msi gaming x den uzak durmanı şiddetle öneriyorum blower olanlardan ise asus tan uzak dur 2 tane blower msi aero alırsan kasadaki ısıyı dışarı tahliye edişi olsun ve güç tüketimi bakımından mantıklı ayrıca aorus 3 slot yer kaplıyo bilgine evgalar 2 slot yer kaplıyo eğer blower almaz isen içerdeki ısıyı tahliye etmek için baya bi hava gücüne ihtiyaç duyacaksın bu seferde psu yetmez gibime geliyor psu tam sınırlarda msi aero blower öneririm ön tarafı açık oldugundan asus ile arasında 5 derece gibi bir fark oluyor en hızlı ve serini aorus ama ozamanda güç kaynagında sıkıntı yasarsın ama oyun için alıyorsan tek aorus almanı öneririm diğer türlü blower öneririm nedeni ise ortaya çıkıcak enerjiyi kasa içide bıraktığı için kartlar iyice ısınacak ve blower ile aynı ses seviyelerine gelecek blower düşünmüyorsan o psu yu değiştirmeni öneririm msi gaming x den uzak dur soğutması yetersiz

Hocam 2 1080Ti önerilere göre önerilen olarak 850W güç kaynağı istiyor ve evet denilen mantıklı i5 6500 bu tür bir SLI'ı kaldıramaya bilir yani sistem darboğaz yaşayabilir. istersen i7 alabilirsin yada gider ryzen alabilirsin önerim ryzendan yana ryzen 1600 yada 1700 alabilirsin ama 750W yetmez deniyor bir kaç yerde hatta minimum 850 Watt diyenler bile var yani PSU yu değiştirmeni öneriyorum işlemcini değiştirmeden deneme yapabilirsin tabi sadece PSU sormuşsun sonuçta ben sadece ek bilgi niyetinde yazdım bunları. :)

Dogru bilgiyi veren 1-2 insan var. Ne kadar gereksiz varsa toplanmis konuya. Bir adet GTX 1070 benim monitorume yetmiyor. Bende butcem dahilinde suanlik 1080 ileride SLİ dusunuyorum. Herkesi kendileri gibi 900P de 25 FPS oyun oynuyor saniyorlar heralde. İnsanlarin zevklerine karismayin. Ferrari de beni evden isime goturur Murat 123 de. Oyun oynamak ZEVK isidir ZEVK!

Neymiş daha 4K oyunculuk yayginlasmamismis. Parasi olan catir catir oynuyor.

Milletin harcadigi para sizi niye geriyo? Kedi ulasamadigi cigere mundar dermis.

Burada herkes özgür istediği parçayı alabilir. Bir sınırlama yok. Kişisel bir eleştiride yapmadık. Konuşmalara dikkat edelim. "Kedi ulaşamadigi ciğere mundar dermiş." gibi bir ifade kullanmışsınız. Kimsenin maddi durumunu eleştirmeye hakkınız yok. Resmini dahi görmediğiniz sistemlerle çalışıyorum. CW mi yollıyalım ispatlamak için...

O İ5 6500 ile o ekran kartını beslemeyi nasıl düşünüyorsunuz kimsenin dikkatini çekmemiş ama ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı